Materiał Partnera Co warto wiedzieć o pompach centralnego ogrzewania i c.w.u.?

Co warto wiedzieć o pompach centralnego ogrzewania i c.w.u.?

Ogrzewanie budynku oraz dostęp do ciepłej wody stanowią bardzo istotną kwestię z punktu widzenia każdego użytkownika czy też właściciela danej nieruchomości. Pompy są obecnie coraz częściej stosowanymi urządzeniami pozwalającymi nam na ogrzanie wody użytkowej, a także dostarczenie ciepła do systemu centralnego ogrzewania. Sprawdźmy zatem, jakie są ich rodzaje oraz czym powinniśmy kierować się przy ich doborze.

Jakie są rodzaje pomp centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej?

W kontekście pomp przeznaczonych do ogrzewania wody oraz domu możemy tak naprawdę mówić o dwóch rozwiązaniach. Mowa tutaj m.in. o pompach c.w.u., czyli tych przeznaczonych do ciepłej wody użytkowej. Są to tak zwane rozwiązania cyrkulacyjne. Natomiast pompy c.o. to urządzenia określane jako obiegowe. Pierwsze z nich, czyli cyrkulacyjne umożliwiają nam pracę w temperaturach sięgających od -10 do +65 stopni Celsjusza, natomiast pompy obiegowe pracują w zakresie temperatur wynoszącym od -10 do +110 stopni Celsjusza. Kolejna różnica pomiędzy tymi rodzajami dotyczy ich budowy, a właściwie materiału stosowanego do produkcji, bowiem pompy c.w.u. posiadają korpus stworzony najczęściej ze stali nierdzewnej. Natomiast pompy centralnego ogrzewania mają korpus żeliwny. Dodajmy też, iż urządzenia te nie mogą działać w sposób zamienny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompy c.o. i c.w.u.?

Tak naprawdę, zarówno w przypadku pomp centralnego ogrzewania (pomp obiegowych), jak i tych cyrkulacyjnych przeznaczonych do ogrzewania wody bardzo istotny parametr doboru stanowi ich wydajność. To od tego czynnika bowiem zależy to, ile czasu tego typu urządzenie potrzebuje do ogrzania danego medium. Dodajmy też, iż oba te rodzaje pomp są dostępne w ofercie firmy Baza sp.j. z Pruszcza Gdańskiego. Wybierając tego typu urządzenia, powinniśmy również kierować się ich jakością. Każdemu z nas bowiem zależy przecież, aby posłużyły nam one przez wiele lat. Z uwagi na ten fakt idealne okażą się tutaj pompy od renomowanych producentów takich jak Wilo, LFP czy Grundfos.

Opracowanie:

Baza sp.j.

Pruszcz Gdański , Batalionów Chłopskich 12

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas