Materiał Partnera Jak dobrać odpowiednie złącza camlock do medium?

Jak dobrać odpowiednie złącza camlock do medium?

Współczesny przemysł potrzebuje rozwiązań, które pozwolą na przyspieszenie pracy oraz zwiększą uniwersalność różnych urządzeń. Jednym z przykładów takiej technologii są złącza camlock przeznaczone do tworzenia systemu łączeń pomiędzy  wężami i zbiornikami. Złącza te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiały przebudowę instalacji, podłączanie ze sobą zbiorników oraz jej szybki demontaż. Główną zaleta tego rozwiązania jest brak konieczności stosowania jakichkolwiek narzędzi przy łączeniu instalacji złączami camlock.

Z czego składają się złącza camlock?

Komplet złączy camlock składa się z dwóch elementów: wtyku oraz gniazda szybkozłącza, potocznie nazywanych odpowiednio częścią męską i żeńską. Ten system łączenia przewodów jest niezwykle uniwersalny i szybki, ponieważ nie wymaga wykorzystania połączeń skręcanych. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia lub zapchania brudem, co umożliwia stosowanie ich w środowiskach, gdzie pojawiają się zanieczyszczenia w postaci różnych cieczy i pyłów. Gniazda posiadają możliwość  blokowania rączek zamykających za pomocą zawleczek, co dodatkowo zapobiega przypadkowemu rozszczelnieniu instalacji. Złącza te stosowane są w miejscach, gdzie konieczna jest częsta zmiana połączeń, przepinania węży, podłączania zbiorników itd. W naszym kraju jednym z kluczowych dostawców złącz tego rodzaju jest firma Tobi.

Inne parametry złącz camlock

Wśród innych czynników, które decydują o skuteczności działania złącza camlock, jest ciśnienie robocze, w którym może być ono używane. Zazwyczaj elementy te są przystosowane do działania w szerokim zakresie ciśnień, sięgającym od 0 do 18 bar. Złącza produkowane są ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium, a także z polipropylenu. Dzięki temu można dobrać materiał złącza tak, aby był odporny na praktycznie każdy rodzaj przesyłanej substancji. Ciągły postęp techniczny, a także wymagania klientów powodują, że producenci złączy camlock wprowadzają co jakiś czas dodatkowe funkcjonalności. Spośród wielu dodatkowych wariantów złączy camlock należy wymienić wersję powlekaną od wewnątrz teflonem oraz wersję z automatyczną blokadą rączek SAFLOK.  Ze względu na uniwersalność złączy camlock niemal każda dziedzina przemysłu włącza dziś to rozwiązanie w swojej pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas