Materiał Partnera Profesjonalna obsługa administracyjna nieruchomości

Profesjonalna obsługa administracyjna nieruchomości

Administrowanie nieruchomościami należącymi do wspólnot mieszkaniowych to spore wyzwanie, które obliguje obsługę do posiadania właściwej w tym zakresie wiedzy. Wysokie kompetencje administratorów to znaczne ułatwienie w funkcjonowaniu budynków mieszkalnych, pozwalające na lepsze zarządzanie poszczególnymi procesami. Czym więc właściwie jest obsługa administracyjna nieruchomości?

Nienaganny stan techniczny

Utrzymanie nieustannie eksploatowanego budynku mieszkalnego to bardzo trudne zadanie, wymagające ogromnego zaangażowania. Użytkownicy oczekują przede wszystkim czystości panującej wewnątrz, ale też na terenie wokół nieruchomości. Administrator zajmuje się więc kontrolą pracy firmy lub osób sprzątających, wszelkie ewentualne nieprawidłowości zgłaszając przełożonemu. Pozwala to na zachowanie ładu i porządku, co z kolei przyczynia się do zadowolenia mieszkańców. Kluczowe jest jednak ich bezpieczeństwo, dlatego tak ważne jest zachowanie wszelkich norm budowlanych oraz utrzymywanie nienagannego stanu technicznego całej nieruchomości. Sporą wiedzą z tego zakresu oraz doświadczeniem musi wykazać się więc administrator, dlatego warto zaufać sprawdzonej firmie, np. Biz. Administracja i zarządzanie nieruchomościami z Krakowa, którą cechuje ogromny profesjonalizm. W przypadku zauważonych czy zgłoszonych usterek i awarii administrator szybko zjawia się na miejscu, ocenia problem i wzywa inspektora technicznego, uczestnicząc w przeprowadzanych przez niego czynnościach. Prowadzona w tym zakresie ewidencja pozwala na posiadanie uporządkowanej dokumentacji wszelkich napraw. To ważne, dzięki temu można bowiem w prosty sposób dowiedzieć się, jak i kiedy poradzono sobie z konkretną awarią.

Wszystko pod kontrolą

W przypadku nieruchomości zamieszkiwanych przez określoną ilość lokatorów planuje się konkretny budżet oraz określa zapotrzebowanie na poszczególne media. Dlatego istotne jest prowadzenie ewidencji w tym zakresie i kontrolowanie na bieżąco stanu faktycznego liczby osób zamieszkujących dany budynek. Do tego dostosowuje się określone warunki umowy z firmą zajmującą się wywozem śmieci, tak aby kontenery były opróżniane na czas, a ilość odpadów przypadająca na poszczególną nieruchomość nie przekraczała ustalonej wcześniej wartości. Administracja nieruchomościami to również wykonywanie planu gospodarczego, jaki został sporządzony, i dokładna kontrola poprawności jego wdrażania. Okazuje się zatem, że zakres obowiązków administratora jest spory, tak jak i odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Warto więc przeanalizować ofertę firm w branży i zatrudnić najlepszych specjalistów zajmujących się zarządzaniem i administracją nieruchomościami.

Opracowanie:

Biz Administracja i zarządzanie nieruchomościami

Kraków , Centralna 32 lok. 54

Podziel się