Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę kupując apartament za granicą?

Na co zwrócić uwagę kupując apartament za granicą?

Kupno apartamentu za granicą staje się coraz popularniejszą inwestycją, bez względu na to, czy będzie służyć do prywatnych celów, czy pod wynajem. Ceny nieruchomości w Polsce osiągnęły taki poziom, że dużo taniej jest kupić apartament nad Morzem Czarnym, niż nad Bałtykiem. Co zatem warto wiedzieć na temat kupowania apartamentu za granicą? W jaki sposób najlepiej rozpocząć ten proces? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule. 

Dlaczego warto zdecydować się na kupno apartamentu za granicą? 

Pierwszym i najbardziej oczywistym powodem są ceny mieszkań w Polsce, które ostatnimi czasy osiągają niebotyczne ceny. Nie jest tajemnicą, że czasami taniej jest kupić mieszkanie za granicą, gdzie będzie ono na siebie zarabiać - a przecież nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Dodatkowo, pogoda nad Bałtykiem często nie rozpieszcza, za to takie miejsca jak na przykład Gruzja, słyną ze słońca cały rok. Czy więc zakup nieruchomości w Gruzji to dobry pomysł? Tego najlepiej dowiedzieć się u źródła, czyli w firmie Inter-Apart. Warto także zwrócić uwagę na zmianę myślenia ludzi po pandemii, kiedy to coraz więcej osób zaczęło pracować z domu. Skoro nie ma znaczenia, w jakim miejscu się przebywa, dlaczego by nie wyjechać? 

Czy kupno apartamentu za granicą jest łatwe? 

Niestety, choć pomysł sam w sobie może wydawać się świetny, kupno apartamentu za granicą z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Wiele zależy od tego, czy zakup będzie finansowany z własnych środków, czy z kredytu udzielonego przez bank. 

Jeśli będzie to pierwsza opcja, transakcja będzie nieco łatwiejsza. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu i dopełnieniu wszystkich formalności, a więc kto właściwie jest właścicielem gruntu, na którym stoi budynek, kto jest generalnym wykonawcą inwestycji, jakie dodatkowe koszty wiążą się z zawarciem takiej transakcji, jaką historię i reputację w branży ma generalny wykonawca.

 Przy kupnie mieszkania na kredyt dochodzi niestety kontakt z bankiem, który może nie być zbyt chętny na udzielenie kredytu ze względu na brak zabezpieczenia. Dobrym pomysłem na zakup domu na kredyt za granicą jest rozdzielenie celu kredytowania od zabezpieczenia kredytu. Bank bowiem może udzielić kredytu na zakup domu za granicą, ale jedynie wówczas, gdy zabezpieczeniem kredytu będzie inna nieruchomość zlokalizowana w Polsce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas