Materiał Partnera Co obejmuje obsługa geodezyjna inwestycji?

Co obejmuje obsługa geodezyjna inwestycji?

Bez względu na rozmiary przedsięwzięcia, inwestycje budowlane to skomplikowany proces, który wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Udział geodety jest niezbędny na wielu etapach inwestycji – od początku do samego końca. Na czym polega kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji budowlanych? Jakie usługi znajdują się w jej zakresie i gdzie możesz znaleźć dobrego geodetę?

Kiedy potrzebna jest kompleksowa obsługa geodezyjna?

Obsługa geodezyjna jest wymagana w przypadku niemal wszystkich inwestycji budowlanych. Jedynie drobne prace budowlane (np. stworzenie niewielkiego garażu lub domku letniskowego) nie wymagają udziału geodety oraz uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jeśli chodzi o większe inwestycje – geodeta będzie potrzebny przez cały czas trwania budowy, od jej rozpoczęcia po inwentaryzację powykonawczą. Dotyczy to zarówno budowy osiedli i budynków przemysłowych, jak i zwykłych domów jednorodzinnych.

Jakie usługi znajdują się w jej zakresie?

Kompleksową obsługę geodezyjną inwestycji budowlanych można podzielić na trzy następujące po sobie etapy:

  1. Prace przygotowawcze – wytyczenie działki, aktualizacja terenów przeznaczonych pod inwestycję oraz przygotowanie wszelkich formalności (miejscowe plany zagospodarowania, pozwolenie na budowę, dokumenty branżowe).
  2. Organizowanie inwestycji i kontrola prac – przygotowanie dokumentacji realizacyjnej, pomoc w organizacji wykonawców oraz ich zaplecza materiałowo-sprzętowego, bieżące sprawdzanie procesu budowy z wcześniej przygotowanymi i zatwierdzonymi projektami.  
  3. Odbiór inwestycji – wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

Zakres prac jest oczywiście zależny od indywidualnego przebiegu inwestycji. Nie mniej jednak kompleksowa obsługa geodezyjna to wiele usług, bez których budowa byłaby niemożliwa.

Gdzie szukać specjalistów?

Jeśli szukasz firmy geodezyjnej, która zajmie się obsługą inwestycji na najwyższym poziomie, warto skorzystać z oferty specjalistów. Nie każdy geodeta ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi dużych inwestycji budowlanych. Jedną z firm, która bez problemu poradzi sobie z większym wyzwaniem, jest Biuro Geodezyjne Barbary Twardowskiej, które mieści się w Otwocku. Skorzystanie z pomocy doświadczonego geodety to przede wszystkim gwarancja, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem i nie pojawią się żadne błędy oraz opóźnienia z winy biura geodezyjnego. Pamiętaj, że nawet najmniejszy błąd geodety może przysporzyć wielu problemów, dlatego warto wybierać specjalistów, którzy cieszą się pozytywną opinią swoich klientów!

Opracowanie:

Barbara Twardowska Usługi Geodezyjne

Otwock , pl. Wolności 3c

Podziel się