Materiał Partnera Czym różni się apartament od zwykłego mieszkania?

Czym różni się apartament od zwykłego mieszkania?

Prawdziwy boom na ryku nieruchomości powoduje, że każdy sprzedawca chce jak najlepiej wyróżnić nieruchomość. W ostatnim czasie w stosunku do mieszkań nadużywane jest określenie "apartament". W poniższym artykule przybliżymy, czym tak naprawdę różni się apartament od zwykłego mieszkania w bloku.

Metraż

Apartamenty z prawdziwego zdarzenia charakteryzuje przestronność, zatem mieszkanie o metrażu 30 metrów kwadratowych zdecydowanie apartamentem nie będzie. Zwykle apartamenty mają ok. 100 metrów kwadratowych powierzchni, chociaż zdarzają się również mniejsze (o ile spełniają inne warunki). Powinny być także wysokie, a optymalną wysokością apartamentów są 3 metry. Duży metraż umożliwia wygodne i komfortowe mieszkanie oraz ciekawą aranżację dostępnej przestrzeni.

Dodatkowe pomieszczenia

Każdy apartament, poza standardowymi pomieszczeniami posiada również dodatkowe. Zaliczymy do nich między innymi oddzielną garderobę, dodatkowe łazienki, ogród zimowy bądź duży taras. W związku z tym nawet jeśli widzimy ogłoszenie sprzedaży mieszkania o sporym metrażu, ale nie znalazło się w nim miejsce na tego typu uzupełniające pomieszczenia, trudno w takim wypadku mówić o apartamencie – jest to po prostu wówczas duże mieszkanie.

Architektura i design

Budynki na osiedlach, w których znajdują się apartamenty, cechuje zazwyczaj wyjątkowy design. Tyczy się to zarówno samych mieszkań, budynków, jak i okolicy. Do budowy nowoczesnych osiedli stosuje się najnowocześniejsze materiały zgodnie z obowiązującymi trendami w budownictwie. Do budowy stosuje się między innymi drewno, szkło czy cegły. W nowoczesnych apartamentach nie może zabraknąć takich udogodnień jak windy, lobby, klimatyzacja, panele fotowoltaiczne czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Osoby kupujące apartamenty w stanie deweloperskim korzystają z usług architektów, dzięki czemu same mieszkania cieszą się wyjątkowym designem. Jeśli poszukujesz apartamentu, który jest jeszcze w trakcie budowy, warto zainteresować się ofertami takimi jak mieszkania na sprzedaż Częstochowa.

Lokalizacja

Apartamenty są zwykle ulokowane w bardzo atrakcyjnych dzielnicach. Wielu osobom apartamenty kojarzą się z głównie z nowoczesnymi wieżowcami w centrum miasta (jakie możemy znaleźć w każdym dużym mieście). Rzeczywiście, część apartamentów jest zlokalizowana właśnie w centrum, jednak coraz częściej możemy też spotkać nowoczesne osiedla apartamentów również na obrzeżach miasta lub wybudowane w nowym, wcześniej niezagospodarowanym miejscu. Apartamenty od dewelopera Nowa Częstochowa zlokalizowane są w centrum, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać zarówno z tego, co oferuje miasto, jak i zyskać spokojną enklawę do odpoczynku po pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas