Artykuł sponsorowany Technik ochrony fizycznej osób i mienia – dlaczego to dobry zawód?

Technik ochrony fizycznej osób i mienia – dlaczego to dobry zawód?

Ochrona fizyczna osób i mienia odgrywa coraz większą w rolę w naszym życiu. Nasze domy i miejsca pracy wypełniane są coraz większą liczbą zaawansowanych technicznie urządzeń, które mają dużą wartość. Ryzyko włamania i ich kradzieży lub zniszczenia jest zatem dość realne i z tego powodu obecność systemu zabezpieczeń czy też profesjonalnej ochrony jest w wielu obiektach obecnie wręcz konieczna.

Kim jest technik ochrony fizycznej?

Ochrona osób i mienia to branża, w której pracę podjąć można jedynie po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji potwierdzonych wynikiem egzaminu zawodowego. Technik ochrony fizycznej osób i mienia to zawód, który uprawnia do podejmowania pracy w charakterze pracownika ochrony. Do głównych jego zadań należy między innymi:

  • zapewnienie bezpieczeństwa życia, nietykalności osobistej i zdrowia obywateli;
  • zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom przeciwko mieniu;
  • przeciwdziałanie powstawaniu szkody na mieniu.

Podstawą obowiązków technika ochrony fizycznej osób i mienia jest niedopuszczenie do wstępu osób nieupoważnionych na teren chroniony, a także kierowanie jednostką organizacyjną uprawnianą zgodnie z przepisami prawa do zarządzania nią – do ochrony obiektów, urządzeń czy obszarów podlegających obowiązkowej ochronie. Tytuł technika ochrony fizycznej osób i mienia daje też podstawy do założenia własnej działalności gospodarczej zajmującej się usługami ochroniarskimi wobec osób i mienia czy też oferującej organizowanie wewnętrznych służb ochrony. Do prowadzenia własnej działalności oprócz kwalifikacji zawodowych koniecznej jest ponadto zdobycie odpowiedniej koncesji.


Jak zdobyć kwalifikacje zawodowe?

Tytuł technika ochrony fizycznej osób i mienia można zdobyć w drodze kształcenia w szkole policealnej. Bezpłatny kurs na tym kierunku oferuje w Kielcach szkoła dla dorosłych CK EDUKATOR. Nauka w policealnych szkołach zawodowych trwa cztery semestry, czyli dwa lata, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele. Podstawą rekrutacji są złożone przez kandydatów dokumenty:

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej;
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na kierunki technik ochrony fizycznej osób i mienia;
  • formularz zgłoszeniowy;
  • zaświadczenie o niekaralności;
  • dwa zdjęcia.

W toku kształcenia słuchacze przygotowywani są między innymi do organizowania i realizowania ochrony fizycznej osób i mienia, analizowania stanu potencjalnych zagrożeń oraz właściwego stosowania nowoczesnych metod i środków zabezpieczania technicznego osób i mienia, w tym systemów kontroli dostępu i nadzoru, a także posługiwania się bronią palną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas