Artykuł sponsorowany Kursy doszkalające dla nauczycieli

Kursy doszkalające dla nauczycieli

Wszelkie zawody, także te związane z nauczaniem dzieci i młodzieży, wymagają doszkalania się na kursach. Część z nich ma związek z zaznajomieniem się z nowinkami technologicznymi, inne mają na celu aktualizację wiedzy na temat przepisów. Jakie kursy doszkalające dla nauczycieli są najciekawsze, na które warto zwrócić uwagę i gdzie się szkolić?

Kształcący się pedagog

Kursy doszkalające dla nauczycieli to możliwość powiększenia etatu lub dorobienia sobie w pracach związanych z pedagogiką podczas wakacji. Różnią się od studiów podyplomowych długością trwania oraz grupą , której są dedykowane.

Kursy dla nauczycieli przeprowadzane są w takich miejscach, jak rzeszowskie Centrum Usług Dydaktycznych. Wykwalifikowana kadra dba o jakość przekazywanej wiedzy oraz o to, by była ona jak najbardziej aktualna i przydatna w praktyce. W jakich kursach doszkalających warto wziąć udział?

Kurs kwalifikacyjny zarządzanie oświatą

Kurs nauczycielski z zakresu zarządzania oświatą przeznaczony jest dla osób, które zgodnie z prawem mają też szansę na objęcie w szkole kierowniczego stanowiska. Nie trzeba po nim robić już studiów podyplomowych o podobnym zakresie. Trwa 210 godzin i pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu wszelkich umiejętności związanych z byciem nauczycielem. Są to zarówno cechy miękkie i zdolności fizyczne, takie jak emisja głosu, ale też m.in. zaznajomienie się z przepisami prawa, zadaniami, jakie muszą realizować nauczyciele na poszczególnych szczeblach oraz kwestie związane z organizacją poszczególnych elementów szkoły.

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Do wzięcia udziału w kursie pedagogicznym nie trzeba posiadać kwalifikacji pedagogicznych. To właśnie on pozwoli je zdobyć oraz poszerzy umiejętności uczestników o praktyczną naukę zawodu nauczyciela. Należą do niej zarówno codzienna praktyka, jak i umiejętność planowania pracy dydaktyczno-wychowawczej. W zakresie kursu znajduje się również psychologia oraz metodyka nauczania.

Kurs kierowników wycieczek szkolnych

Kurs na kierownika wycieczek szkolnych przyda się wszystkim nauczycielom, którzy z pasją oddają się podróżom z młodzieżą oraz chcą dorabiać sobie podczas kolonii czy obozów wędrownych. W zakresie kursu znajdują się przepisy prawa związane z organizacją takich wypadów, podpowiedzi, jak powinno się to robić, aby wyjazdy były bezpieczne i komfortowe oraz elementy pierwszej pomocy. Kursy tego typu są zazwyczaj krótkie, a przekazana wiedza bardzo użyteczna.

Kurs przygotowawczy - wychowawcy wypoczynku

Podobny do poprzedniego jest także kurs przygotowawczy dla wychowawców wypoczynku. Różni się jednak przede wszystkim tym, że oprócz nauczycieli mogą w nim wziąć udział także studenci. Warto się go podjąć, aby dowiedzieć się, jak organizować wypoczynek, jak zagospodarować czas wolny, jakie są przepisy prawa związane z dbaniem o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz jaką rolę turystyka i sport odgrywają w życiu szkolnym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas