Materiał Partnera Zalety naprawy bezgotówkowej autobusów

Zalety naprawy bezgotówkowej autobusów

Stłuczki zdarzają się nawet najlepszym kierowcom autobusów, a konieczność dokonywania napraw dotyczy każdego właściciela firmy przewozowej. Jeżeli któryś z pojazdów w twoim taborze miał nieszczęście uczestniczyć w kolizji drogowej, stajesz przed trudnym wyborem miedzy kosztorysową, a bezgotówkową likwidacją szkody. Na które z tych rozwiązań najlepiej się zdecydować?

Kosztorysowa i bezgotówkowa naprawa autobusu

Oddając do naprawy autobus uszkodzony w wyniku stłuczki, właściciel musi zadecydować o formie zapłaty za usługę warsztatu. Dostępne są bowiem dwie możliwości: naprawa kosztorysowa i bezgotówkowa. Czym różnią się te dwie metody finansowania likwidacji szkody?

W przypadku naprawy  kosztorysowej, za wykonaną w warsztacie usługę właściciel pojazdu płaci gotówką. Wysokość odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela określana jest na podstawie kosztorysu wykonanego przez rzeczoznawcę, ale to właściciel autobusu odpowiada za uiszczenie zapłaty za pracę mechanika i nowe części.

Decydując się na bezgotówkową naprawę autobusu, właściciel pojazdu przerzuca odpowiedzialność za uiszczenie wszystkich opłat na ubezpieczyciela. Oczywiście, chcąc skorzystać z tak wygodnej opcji, należy wybrać warsztat mechaniczny, posiadający podpisaną umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, które będzie finansowało naprawę.

Dlaczego naprawa bezgotówkowa się opłaca?

Ze statystyk wynika, że większość polskich kierowców samochodów osobowych wciąż korzysta z kosztorysowej metody likwidacji szkód, upatrując w niej szansy na zarobek. Zasada jest prosta: właściciel otrzymuje pieniądze na naprawę w autoryzowanym serwisie, ale faktycznej naprawy dokonuje samodzielnie lub w zaprzyjaźnionym warsztacie i z użyciem tańszych części zamiennych.

Niestety, takie rozwiązanie niesie ze sobą spore ryzyko. Może się okazać, że wycena towarzystwa ubezpieczeniowego nie pokryje wszystkich kosztów naprawy lub nie obejmuje podatku VAT na usługę naprawy i części zamiennych. W takim przypadku właściciel auta jest narażony na poważne straty.

Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest dla właściciela autobusu czy samochodu osobowego wybór bezgotówkowej likwidacji szkody – zwłaszcza w sytuacji, gdy awarii uległ pojazd nowy lub będący częścią firmowego taboru. Jeśli  chcesz przywrócić jak najlepszą kondycję uszkodzonemu pojazdowi, prawdopodobnie nie będziesz próbował „zarobić” na stłuczce, ale raczej będziesz poszukiwał rzetelnego warsztatu, który szybko, fachowo i bez zbędnych formalności zaopiekuje się autobusem.

Kierowcy i właściciele firm przewozowych z okolic Opola mogą korzystać z napraw bezgotówkowych w warsztacie Bus-Service. Zakład oferuje swoim klientom pełen zakres napraw powypadkowych, ale zajmuje się także naprawami blacharskimi oraz serwisem opon i klimatyzacji autobusowej.

Podsumowując, bezgotówkowa naprawa autobusu opłaca się właścicielowi nie tylko ze względu na wygodę, ale także dlatego, że nie naraża go na żadne dodatkowe koszty, za to gwarantuje wysoką jakość wykonanych usług i użytych części zamiennych.

Podziel się