Artykuł sponsorowany Zalety i wady opon całorocznych

Zalety i wady opon całorocznych

Każdy posiadacz samochodu dobrze zna temat sezonowej wymiany opon. Jest to czas wzmożonej pracy zakładów wulkanizacyjnych oraz ich dużego obłożenia. Wiąże się to z długim czasem oczekiwania na wolny termin. Dodatkowo za usługę tego typu także trzeba odpowiednio zapłacić. Nie są to jedyne powody, dla których kierowcy coraz częściej wybierają opony całoroczne. Nie są to też jednak jedyne kryteria wyboru.

Wady i zalety opon sezonowych

Opony sezonowe są poddawane wielu testom. Letnie badane są w różnych warunkach pogodowych, jednak temperatura podczas badań musi wynosić ponad siedem stopni Celsjusza. Jest to temperatura, w której mają one najlepsze możliwie właściwości, które zapewniają odpowiednią trakcję oraz przyczepność, zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Konstrukcja opon pozytywnie wpływa na wytracanie prędkości pojazdu, a także na zmiany kierunków jazdy. Jest ona dość mocno odporna na odkształcanie, a minimalne opory toczenia sprawiają, że auto jest bardziej ekonomiczne oraz cichsze. Odpowiednio użytkując opony sezonowe, można znacznie wydłużyć ich żywotność. Są one trwałe i wysoko wytrzymałe na duże przebiegi i uszkodzenia mechaniczne. Nie jest to oczywiście produkt pozbawiony minusów. Pierwszym z nich jest oczywiście cena. Jest ona stosunkowo wysoka, a obniżyć ją można, jedynie kupując produkt niższej jakości. Bez wątpienia opona taka będzie mniej wytrzymała, co niewątpliwie skróci okres jej żywotności. Zarówno opony sezonowe, jak i opony całoroczne można kupić w firmie Danpol. Posiadają oni szeroki wybór opon samochodowych i nie tylko. Łódzka firma oferuje także felgi stalowe i aluminiowe i akcesoria do felg, takie jak pierścienie centrujące, czy różnego rodzaju śruby i nakrętki. Oferują także kompleksowe usługi dotyczące czujników ciśnienia w oponach. Czujniki także posiadają w sprzedaży, wraz z odpowiednim oprogramowaniem i ich adaptacją.

Charakterystyka opon całorocznych

Opony całoroczne są nabywane przez coraz większą liczbę Polaków. Przyczyną jest nie tylko oszczędność pieniędzy czy czasu. Bez wątpienia wpływ na tego typu decyzje ma także coraz krótsza zima. Jest ona mniej treściwa i z roku na rok coraz cieplejsza. Jednak niestety, te nigdy nie będą tak dobrze sprawdzały się na drogach, jak opony sezonowe. Muszą one wiązać ze sobą cechy opon letnich, jak i zimowych. Dlatego już pod względem konstrukcyjnym, będą one zawsze zbyt miękkie (latem), lub zbyt twarde (zimą). Są one także mniej wytrzymałe, a droga hamowania zwiększa się, w porównaniu do kół letnich i zimowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas