Materiał Partnera Felgi stalowe czy aluminiowe – na które rozwiązanie się zdecydować?

Felgi stalowe czy aluminiowe – na które rozwiązanie się zdecydować?

Wybór idealnych felg samochodowych nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Dlatego właśnie przed zakupem warto rozważyć możliwie dużo opcji, aby wybrać rozwiązanie optymalne. Wszyscy zmotoryzowanie mają do wyboru dwa rozwiązania. Mowa tu oczywiście o felgach stalowych oraz o felgach aluminiowych. Jakie są wady i zalety obu wariantów oraz gdzie powinno się szukać produktów, charakteryzujących się najwyższą jakością?

Felgi stalowe – co warto wiedzieć?

Dla niektórych kierowców wciąż bardzo ważnym czynnikiem jest aspekt ekonomiczny. I w tym właśnie przypadku w zasadzie trudno szukać obecnie na rynku, które charakteryzowałoby się tak dobrym stosunkiem ceny do jakości, jak felgi stalowe. Kolejną zaletą zastosowania felg stalowych jest łatwa regeneracja w razie wgniecenia. Uszkodzenia felgi może się przecież przydarzyć każdemu nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Felgi stalowe cechują się także wysoką sztywnością, co ma wpływ przede wszystkim na komfort jazdy. Nie trzeba obawiać się, iż najechanie na wyboje, spowoduje ich zniszczenie. Nie można nie wspomnieć także o tym, iż jeżeli dojdzie do całkowitego zniszczenia felgi, to istnieje możliwość szybkiego dokupienia jednej sztuki.

Felgi stalowe cechują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi w zakresie odporności na warunki zimowe. Są również proste w konserwacji. A co z wadami? Na pewno zaliczyć trzeba do nich sporą wagę, która ma wpływ na wszystkie elementy zawieszenia, w tym głównie na amortyzatory. Nie ulega też żadnej wątpliwości, iż felgi stalowe nie są tak atrakcyjne wizualnie, jak ich aluminiowe odpowiedniki. Co zatem warto wiedzieć o felgach wykonanych z aluminium?

Felgi aluminiowe – wady i zalety

Za największą motywację do zakupu felg aluminiowych uważa się ich niezwykle atrakcyjny, a czasami wręcz zjawiskowy wygląd. To doskonały sposób na to, aby wyraźnie podkreślić właściwości estetyczne auta i dzięki temu zwiększyć jego cenę przy ewentualnej sprzedaży. Zastosowanie felg aluminiowych umożliwia również założenie niskoprofilowych opon, które są w stanie nadać sportowego charakteru de facto każdemu pojazdowi. Felgi tego typu zapewniają także optymalną wentylację układu hamulcowego, dzięki czemu może on działać znacznie wydajniej. W razie wątpliwości co do tego, jakie felgi wybrać, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do najbardziej rekomendowanych dystrybutorów.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma OponyToMy, która dzięki swojej rzetelności oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w regionie. Skorzystanie z oferty specjalistów wiąże się w zasadzie z samymi korzyściami. Mowa tu przede wszystkim o tym, iż ma się do czynienia jedynie z oryginalnymi produktami, pochodzącymi od takich producentów jak Alcar, Dotz, czy Aez.

Opracowanie:

OponyToMy

Głogoczów 760

Podziel się