Artykuł sponsorowany Zakup używanego auta a wizyta w zakładzie diagnostyki samochodowej

Zakup używanego auta a wizyta w zakładzie diagnostyki samochodowej

Zakup używanego auta zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli dokładnie wszystkiego nie sprawdzimy, już po krótkim czasie może się okazać, że konieczne są kosztowne naprawy. Diagnostyka samochodowa jest tu więc niezbędna. Powinniśmy udać się do sprawdzonego i renomowanego warsztatu razem ze sprzedającym, gdzie przeprowadzona zostanie dokładna weryfikacja.

Co należy sprawdzić przed kupnem używanego auta?

Stacja kontroli pojazdów powinna być obowiązkowym punktem, jaki odwiedzimy przed zakupem używanego auta. W takim miejscu zostanie ono kompleksowo sprawdzone, zarówno pod względem mechanicznym, jak i z zewnątrz np. karoseria czy była bezwypadkowa. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że samochód jest w pełni sprawny. W końcu nie kupujemy go na chwilę i raczej planujemy nim pojeździć nieco dłużej.

Sprawdzenie stanu technicznego auta ma ogromne znaczenie. Zdarza się bowiem, że sprzedający próbuje coś zataić lub istotnie o pewnych rzeczach nie wie, bo wcześniej również odkupił pojazd bez weryfikacji. Mechanik z odpowiednim, nowoczesnym sprzętem dokładnie nam wszystko powie i doradzi czy dany samochód jest godny naszej uwagi, czy lepiej poszukać czegoś innego. Pamiętajmy również, aby wybrać niezależny warsztat samochodowy, może nieco oddalony od miejsca spotkania ze sprzedającym, nawet jeśli dysponuje on podobną opinią z innego warsztatu, to warto ją zweryfikować.

Sprawdź ewentualne koszta napraw

Decydując się na stację diagnostyczną, która prowadzi również warsztat i naprawy samochodów osobowych mamy dodatkowo możliwość uzyskania informacji odnośnie kosztów napraw, jakie trzeba będzie wykonać. Może otwierać to drogę do negocjacji ceny zakupu, ze względu na fakt, że coś wymaga poprawki. Jednak jak mówi pracownik Zakładu Diagnostyki Samochodowej s.c., w przypadku używanych aut powinniśmy zakładać, że niezbędne będą pewne nakłady finansowe. Zawsze coś jest wyeksploatowane i wymaga wymiany. Dlatego trzeba zarezerwować nieco więcej środków niż na samo kupno auta. Jednak poważne usterki powinny odwieść nas od nabycia pojazdu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas