Artykuł sponsorowany Diagnostyka komputerowa auta krok po kroku

Diagnostyka komputerowa auta krok po kroku

Szybki, niezawodny, sprawnie działający przez długi czas samochód jest marzeniem każdego kierowcy. Jednak nawet w najnowocześniejszych modelach prędzej czy później dochodzi do różnego rodzaju awarii. W przypadku wielu usterek trudno jest jednoznacznie określić przyczynę ich powstania bez przeprowadzenia specjalnych badań. Zepsute samochody często poddaje się zatem diagnostyce komputerowej. Sprawdź, na czym polega ta metoda oraz jakie są jej zalety.

Diagnostyka komputerowa samochodu – co to takiego?

Główna istota diagnostyki komputerowej pojazdów mechanicznych sprowadza się do podłączenia do auta tzw. testera diagnostycznego działającego w podobny sposób jak komputer. Urządzenie to umożliwia bardzo dokładne zbadanie stanu technicznego samochodu, jego ogólnej kondycji, a także parametrów działania poszczególnych podzespołów, do których można zaliczyć m.in. silniki, jak również ABS, immobilizer, układ paliwowy i poduszki powietrzne. Komputery diagnostyczne wykorzystywane powszechnie w takich serwisach samochodowych, jak P. P. U. H. DEKAR s. c., najlepiej spełniają swoje funkcje w przypadku nowoczesnych samochodów wyposażonych w wewnętrzne komputery odpowiadające za sterowanie silnikiem i innymi elementami samochodu. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu danego podzespołu model pokładowy zapisuje kod błędu w swojej pamięci. Informacja ta trafia następnie do komputera diagnostycznego, który wyświetla stosowne dane dotyczące konkretnych usterek oraz części wymagających naprawy lub wymiany.

Diagnostyka komputerowa auta przeprowadzana jest zazwyczaj w trakcie okresowych kontroli technicznych pojazdu. Zaleca się także jej wykonywanie przed każdą naprawą – zwłaszcza jeśli w określonej sytuacji trudno dociec przyczyny awarii.

Najważniejsze zalety diagnostyki komputerowej

Profesjonalnie wykonana diagnostyka komputerowa aut przynosi wiele korzyści zarówno mechanikom samochodowym, jak i właścicielom pojazdów. Za jej pomocą można bowiem szybko i bez żadnego problemu rozpoznać stan techniczny różnych układów oraz części w aucie. Wykorzystanie specjalistycznej aparatury techniczno-pomiarowej do rozpoznawania źródeł usterek  w samochodzie pozwala uniknąć czasochłonnego demontażu różnych podzespołów. To sprawia, że proces serwisowania zepsutych części ulega przyspieszeniu.

Diagnostyka komputerowa auta jest też wykonywana przed nabyciem używanego auta. Dzięki temu można poznać faktyczny stan techniczny wybranej maszyny oraz jej rzeczywisty przebieg. To pozwala na uniknięcie nieudanych zakupów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter