Materiał Partnera Sprowadzanie samochodów z Niemiec i sprzedaż

Sprowadzanie samochodów z Niemiec i sprzedaż

Wiele osób decyduje się na zakup auta sprowadzanego specjalnie dla nich z Niemiec. Importowane samochody cieszą się dużą popularnością, głównie dlatego, że często oferują dość dużo w kwestii wyposażenia. Często określamy sprzedawcy swoje preferencje, wymagania i możliwości i na tej podstawie szukane jest dla nas i sprowadzane idealne auto z Niemiec. Duża część samochodów w Polsce to auta używane, często pochodzące właśnie z zachodniej europy. Tendencja taka wynika z tego, że szukamy jakości w dobrej cenie, a tam jesteśmy w stanie ją znaleźć. Dla wielu osób zakup zza granicy okazuje się dużo bardziej korzystny niżeli w kraju. Warto jednak postawić na profesjonalnego sprzedawcę, który dokładnie wie, jak załatwić wszelkie formalności związane z importem auta.

Auto specjalnie dla nas

Sprzedaż aut importowanych z Niemiec odbywa się w różny sposób. Niektórzy sprzedawcy sami wyszukują rozmaite okazje, sprowadzają auta, robią im przeglądy i jeśli trzeba wykonują naprawy i dopiero szukają nabywców. Czasem można również zdecydować się na zamówienie auta specjalnie dla siebie. Polega to najczęściej na przeszukiwaniu ofert na zagranicznych serwisach i zleceniu sprowadzenia samochodu. Jednak takie praktycznie już kupiliśmy i nie możemy się wycofać.

Sprawdzenie auta

Zależnie od tego, jak je  kupujemy, to osoba sprowadzająca może dokonać sprawdzenia jeszcze przed zakupem, gdy pojedzie po auto. Jeśli jednak samochód stoi już w Polsce i jest nam oferowany, to warto poprosić o przewiezienie go do zewnętrznego, wybranego przez nas warsztatu, gdzie zostanie sprawdzony. W ten sposób dowiemy się, czy nie ma jakichś wad ukrytych i chętniej zdecydujemy się na zakup wybranego samochodu. Sprawdzenie stanu technicznego jest bardzo ważne, stanowi ono również kontrolę zgodności z ogłoszeniem czy otrzymaną ofertą. Wiemy czego po danym samochodzie używanym się spodziewać i może np. pojawić się sposobność do negocjowania ceny.

Obecnie przemieszczanie się samochodem jest zdecydowanie bardzo powszechne. Coraz więcej z nas korzysta z nich na co dzień, jednak nie każdego stać na zakup nowego raz na jakiś czas. Rozwiązaniem są samochody używane, a te sprowadzane z Niemiec bardzo często oferują znacznie więcej w korzystniejszej cenie.

Opracowanie:

Estcar Dariusz Walski

Bolesławiec , Zabobrze 28B

Podziel się