Materiał Partnera Jak działają skupy samochodów używanych?

Jak działają skupy samochodów używanych?

Skupy samochodów osobowych cieszą się rosnącą popularnością, a ich zasada działania jest niezwykle prosta. Zakupują one auta w kwocie poniżej ceny rynkowej, a następnie sprzedają z określonym przez siebie zyskiem. Taka opcja staje się ogromnie pożądana szczególnie w przypadku osób, które chcą jak najszybciej pozbyć się swojego pojazdu i uzyskać za niego gotówkę. Jakie jeszcze zalety mają skupy samochodów osobowych?

Sprzedaż samochodu osobowego na własną rękę – dlaczego to takie trudne?

Polski rynek samochodowy jest silnie nasycony, dlatego samodzielna sprzedaż pojazdu może okazać się czasochłonna i zazwyczaj trwa zdecydowanie dłużej, aniżeli byśmy tego oczekiwali (w przypadku pewnych modeli może wynieść nawet kilka miesięcy). Dodatkowym problemem jest kontakt ze strony potencjalnych nabywców, który często staje się niezwykle uciążliwy, szczególnie gdy dysponujemy ograniczonym czasem, np. ze względu na zobowiązania zawodowe. Sposobem na zaoszczędzenie naszej energii, jest skorzystanie z usług skupów samochodowych, które zazwyczaj działają przez cały tydzień, a niektóre proponują także dojazd do klienta. To jednak nie jedyne ich zalety.

Dlaczego warto korzystać z propozycji skupów?

Oszczędność czasu to nie jedyny atut tego typu usług. Pomimo niższych cen rynkowych - w zależności od miejsca wynoszących od 65 do 90% kwoty pojazdu - gwarantują one natychmiastową zapłatę w gotówce. Pokazuje to, że opcja skupu od ręki zdejmuje z nas wiele obowiązków z jakimi wiązałaby się samodzielna sprzedaż, np. na aukcjach internetowych, czy za pośrednictwem ogłoszeń dodawanych do lokalnych gazet. To także w pełni bezpieczne rozwiązanie, gdyż tego typu działalność podlega takim samym zasadom funkcjonowania jak inne przedsiębiorstwa, dlatego w razie problemów możemy dochodzić swoich praw.

Jak wybrać firmę świadczącą usługi skupu samochodów?

Najłatwiejszym sposobem na odnalezienie tego typu działalności, jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wówczas będziemy mieć ogląd na liczbę przedsiębiorstw działających w naszej okolicy, a przez to możliwość szybszego wyboru firmy, którą zdecydujemy się odwiedzić. Jak dodaje Adrian Tkaczuk prowadzący firmę Lift-Car, także zajmującą się skupem, istotny jest przede wszystkim osobisty kontakt z usługodawcą, w trakcie którego będziemy mogli dopytać o propozycję cenową dla naszego modelu i porównać ją z innymi ofertami na rynku.

Skupy samochodów osobowych to bardzo ciekawa działalność, która okazuje się korzystna także dla korzystających z niej osób, mają one bowiem przede wszystkim gwarancję szybkiego dopięcia transakcji i otrzymania gotówki do ręki.

Opracowanie:

Lift-Car Adrian Tkaczuk

Dąbrowa Białostocka , gen. Sulika 12 lok. 1

  • tel. 505 350 991

Podziel się