Materiał Partnera Osłony silnika do motocykli terenowych — czy warto w nie zainwestować?

Osłony silnika do motocykli terenowych — czy warto w nie zainwestować?

Podróże i wyczyny na motocyklach terenowych, czy to typu cross, czy enduro nie należą do najtańszych zainteresowań. Decydując się na zakup takiej maszyny, trzeba liczyć się z tym, że niezbędne mogą być dodatkowe wydatki, czy to na akcesoria, czy serwis lub naprawy. Konieczności tego ostatniego można próbować unikać, inwestując zawczasu w odpowiednie zabezpieczenia, które mogą zminimalizować ryzyko uszkodzeń.

Osłona silnika motoru — po co ją montować?

Jazda na motorze terenowym wiąże się z prawdopodobieństwem przemierzania tras i szlaków, które są pełne nieutwardzonych powierzchni, kamieni, konarów drzew i innych niebezpieczeństw. Ponadto często trzeba dodać do tego duże prędkości i chęci wykonywania akrobacji, czy dodatkowych aktywności, takich jak skoki.

Każdy z tych aspektów to prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń pojazdu, wypadku lub zwykłych upadków, które są codziennością w tym sporcie. W związku z tym, tak jak bezapelacyjnie należy zadbać o swoje bezpieczeństwo, zaopatrując się w odpowiedni strój, kask, gogle, czy też ochraniacze, podobnie warto zadbać także o zabezpieczenia motoru.

Jedną z możliwości, jakie dają nam producenci akcesoriów do motocykli terenowych, są osłony silnika. Czy to samodzielnie, czy z pomocą doradców ze sklepów, można bez problemu dobrać odpowiednią osłonę do swojego modelu pojazdu, która zapewni dodatkową ochronę części silnika.

Osłona silnika do motocykla ma za zadanie tworzyć dodatkową barierę podczas uderzenia, ale także w trakcie bardziej agresywnej jazdy. Chroni ona przed uszkodzeniem miskę olejową, filtry i całe podwozie, minimalizując szansę na pęknięcie każdego z tych elementów w zderzeniu z ziemią lub przeszkodą.

Zakup i montaż osłony silnika do motocykla terenowego

Decydując się na zakup dodatkowego zabezpieczenia motoru w postaci osłony silnika, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Podstawowa sprawa to wysoka jakość materiałów i wykonania produktu. Jedynie w przypadku, gdy spełnia on wysokie wymagania, będzie on dobrze chronił silnik i podwozie motocykla.

Z reguły nie ma sensu inwestowanie w słabe osłony, ponieważ nie spełnią one swojej funkcji i prawdopodobnie ulegną zniszczeniu przy pierwszym upadku. Takie działanie to nie tylko marnowanie budżetu, ale również bezcelowy zabieg, ponieważ nie osiągnie się przez to pożądanej ochrony. W ofercie sklepu 3d Moto można znaleźć osłony, które są polecane przez miłośników motoryzacji.

Warto także pamiętać o odpowiednim dopasowaniu dodatków do swojego modelu motocykla, a także o uważnym montażu. Dobrze jest pamiętać o stosowaniu się do instrukcji i zwróceniu uwagi na to, by każdy z elementów i śrub zabezpieczających był mocno przykręcony i zajmował swoje miejsce.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas