Artykuł sponsorowany Pomoc przy zakupie motocykla – na co zwrócą uwagę specjaliści?

Pomoc przy zakupie motocykla – na co zwrócą uwagę specjaliści?

Zakup motocykla z rynku wtórnego powinien być dobrze przemyślany i dokonany po przeanalizowaniu dostępnych ofert. Wybór odpowiedniego modelu to jednak nie koniec całego procesu – konieczne jest bowiem wnikliwe sprawdzenie stanu technicznego i wizualnego jednośladu. W tym zakresie warto zapewnić sobie profesjonalną pomoc serwisu motocyklowego. Co oferują specjaliści?

Pomoc w ocenie wartości

Właściciele motocykli przeznaczonych na sprzedaż nierzadko zawyżają ich cenę. Wybrane dodatki wyposażeniowe zwiększają co prawda wartość jednośladu, ale jej oszacowanie powinno być rzetelne i zgodne z propozycjami na rynku wtórnym. W dużej mierze wpływ na ostateczną cenę ma stan techniczny jednośladu. Z tego względu konieczne jest jego dokładne skontrolowanie. To często spory problem np. dla początkujących motocyklistów. Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonym serwisem motocyklowym, takim jak np. V2 Niezależny Serwis Yamaha.

Specjaliści są w stanie zająć się kontrolą poszczególnych układów wybranego przez klienta motocykla. Dotyczy oceny stanu technicznego klocków hamulcowych, układu napędowego czy funkcjonowania jednostki napędowej. Problemy z ich działaniem mogą być poważnym wydatkiem, który znacząco obniża również samą wartość jednośladu. Uniknięcie tego typu sytuacji możliwe jest właśnie dzięki wsparciu sprawdzonych fachowców z dobrego warsztatu motocyklowego. Co jeszcze oferują oni w tym zakresie?

Diagnostyka komputerowa i naprawy motocykli

Jednym z filarów sprawdzenia stanu technicznego jednośladu przed zakupem jest kontrola poprzez użycie specjalnego interfejsu diagnostycznego. Komputerowe sprawdzenie motocykla pozwala uzyskać wiele informacji na temat ewentualnych usterek, które nie są widoczne gołym okiem w trakcie oględzin. Daje też możliwość określenia realnego przebiegu takiego jednośladu i tym samym skonfrontowanie wartości podanej przez komputer z podaną przez sprzedającego.

Jeśli specjaliści wykryją usterki w egzemplarzu przeznaczonym do sprzedaży, warto skonsultować z nimi koszty ich usunięcia. Nierzadko bowiem naprawa motocykli nie musi być przedsięwzięciem czasochłonnym i oznaczającym spore nakłady finansowe, natomiast pozostaje skutecznym orędziem w negocjacjach odnośnie ceny pojazdu. Po zakupie nie należy jednak zwlekać z przeprowadzeniem serwisu – warto jednoślad powierzyć tym samym specjalistom, którzy pomagali nam przy ocenie wartości i stanu technicznego motocykla. Bezpieczny zakup daje możliwość wieloletniego, bezproblemowego użytkowania pojazdu i tym samym radości z jazdy zadbanym egzemplarzem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas