Artykuł sponsorowany Kurtka motocyklowa skórzana i tekstylna - różnice

Kurtka motocyklowa skórzana i tekstylna - różnice

Odkąd na rynku pojawiły się motocyklowe ubrania tekstylne, wielu motocyklistów ma problem z wybraniem odpowiedniej odzieży. Kurtka skórzana czy tekstylna? Która będzie lepsza, która zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy? Wyjaśniamy różnice między tymi dwoma typami odzieży. Wskażemy także wady i zalety, zarówno jednego materiału, jak i drugiego.

Wentylacja

Skórzane ubrania zazwyczaj posiadają znacznie gorszą wentylację niż tekstylia. Spowodowane jest to specyfiką materiału - skóra jest znacznie grubsza i trudniejsza w obróbce niż materiały syntetyczne. Producenci odzieży motocyklowej stosują perforowaną skórę lub przewiewne wstawki, jednakże ma to również swoje wady. Perforacja działa także wtedy, kiedy jest zimno, a wstawki obniżają odporność skórzanych ciuchów. Najlepsza pod względem wentylacji odzież skórzana to ta, która jest przeznaczona do turystyki. Jeśli bardzo zależy nam na odpowiedniej wentylacji, powinniśmy wybrać się do profesjonalnego sklepu, np. do Best-Motors, w którego ofercie znajdziemy odzież motocyklową. Warto zapytać się sprzedawcy o to, jakie kurtki w ich ofercie posiadają najlepszą wentylację.

Trwałość

Bez wątpienia podczas kupowania odzieży motocyklowej, powinniśmy wziąć pod uwagę również trwałość, gdyż jest to bardzo ważna cecha. Odzież skórzana jest zdecydowanie trwalsza od tekstylnej. Wiele osób również uważa, że skóra ładnie się starzeje, a otarcia nadają kurtce stylu. Tekstylia niestety nie mają tej cechy i po kilku latach wyglądają już na znoszone, zniszczone i zużyte. Odzież skórzana jest znacznie trwalsza, jednak wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie dbając o kurtkę, szybko straci swój blask i właściwości. Warto zorientować się przed zakupem, czym należy myć i jak o nią dbać.

Cena

Niewątpliwie to cena jest tą cechą kurtek, która często nas ogranicza oraz nie pozwala nam po prostu na zakup lepszej kurtki. Wbrew pozorom, dobra skórzana kurtka może być tańsza od dobrej tekstylnej. Wszystko jednak zależy od parametrów, czyli materiałów, które zostały użyte, membrany itd. Nie sugeruj się ceną, jako kryterium jakościowym, jednak jeśli możesz pozwolić sobie na zakup droższej, porządnej kurtki - tak zrób. Z pewnością nie będziesz żałował. Najpopularniejsze rodzaje skóry to kozia, bydlęca oraz kangurza. Porównaj je cenowo i jakościowo, wtedy będziesz wiedział która jest dla Ciebie odpowiednia oraz na którą oczywiście będzie Cię stać, bo to niestety jest jednak najważniejsze, jeśli chcesz którąś kupić.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas