Materiał Partnera Marka Ford – pionier współczesnej motoryzacji

Marka Ford – pionier współczesnej motoryzacji

Nie ma chyba kierowcy, który nie kojarzyłby marki Ford. Jej założyciel – Henry Ford w historii motoryzacji jest szczególną postacią. Stworzył bowiem firmę, która z biegiem lat zdobyła ogromną popularność. Samochody tej marki znane i użytkowane są na cały świecie. Co dokładnie je wyróżnia? Jak prezentuje się historia Forda? Poznaj najważniejsze, kultowe auta tej marki i sprawdź, czym się rozsławiła na terenie Europy.

Historia marki Ford w pigułce

Założyciel firmy, Henry Ford urodził się w 1863 roku w Ameryce. Pierwszy prototyp pojazdu stworzył w 1896 roku, a w 1903 roku otworzył Ford Motor Company. Pierwsze auto, jakie wprowadził na rynek, nosiło nazwę Model T. Był to samochód, którego intensywnie produkowano w latach 1908- 1927. Mimo że założyciel firmy akceptował wyłącznie czarną karoserię pojazdów, wskazany model był dostępny w różnych kolorach. Co ciekawe, to on przyczynił się do zmotoryzowania całej Ameryki. Kolejny samochód powstał w 1927 roku. Był to Model A, który podobnie jak poprzednik – cieszył się ogromnym zainteresowaniem kierowców.

Kiedy przyszła II wojna światowa marka Ford wstrzymała produkcję samochodów osobowych i zajął się działaniami na rzecz wojska. Cywilne pojazdy przywróciła do produkcji dopiero w roku  1947. Co ciekawe, już na początku lat 50 firma zaczęła promować różne pojazdy sportowe. Dokładnie w roku 1964 zaprezentowała kultowego już Mustanga! Właśnie to auto przyczyniło się do zdobycia jej międzynarodowej sławy. Na terenie Europy legendę marki zbudował też samochód Capri z 1969 roku. Auto było bardzo bogato wyposażone i miało silnik o pojemności 2,0 litrów.

Jesteś właścicielem samochodu marki Ford? Pamiętaj, aby o niego dbać!

Samochody marki Ford, podobnie jak inne wysokojakościowe i popularne pojazdy cieszą się ogromnym zainteresowaniem kierowców. Są wydajne, estetyczne w designie i dobrze wyposażone. Niestety, tak jak i wszystkie inne pojazdy, wymagają regularnego serwisowania.  Profesjonalny Serwis Forda działa między innymi w Katowicach. 

Mamy szeroką wiedzę na temat samochodów marki Ford i mamy konieczne doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Dysponujemy też nowoczesnym sprzętem. Jeśli jesteś właścicielem samochodu wskazanej firmy, proponujemy Ci przeglądy okresowe, wymianę rozrządu, wymianę oleju, albo serwis klimatyzacji. W przypadku czasochłonnych napraw, zapewniamy samochód zastępczy – podkreśla przedstawiciel serwisu.

Wniosek wydaje się zatem dość oczywisty. Choć marka ma długą i godną podziwu historię, serwisowanie samochodu Ford jest koniecznością. Trzeba się też liczyć z ewentualnymi, choćby drobnymi naprawami auta.

Podziel się