Materiał Partnera Wiosenny przegląd samochodu – na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiosenny przegląd samochodu – na co trzeba zwrócić uwagę?

W okresie jesienno-zimowym auto jest narażone na wiele czynników np.: mróz, sól, wilgoć, błoto. Każdy z nich niekorzystnie wpływa na nasze cztery kółka. W tym czasie również sama kosmetyka samochodu bywa niełatwym zadaniem. Dlatego na wiosnę, w ramach motoryzacyjnych porządków, przyda się kompleksowe mycie, czyszczenie oraz fachowy przegląd techniczny samochodu.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Jesienią i zimą niektóre części auta są narażone na większe zużycie. To głównie one wymagają szczególnej uwagi. Oddając auto na wiosenny przegląd, fachowcy np. z warsztatu samochodowego Przemysław Sawka "SawaCar", zwrócą uwagę na następujące rzeczy:

  • Zawieszenie. Niektóre elementy zawieszenia źle znoszą warunki zimowe. Na wiosnę naprawa układu zawieszenia bywa niezbędna, trzeba skontrolować zwłaszcza łączniki stabilizatora, amortyzatory, sworznie, osłony przegubów.
  • Korozja. Pojawia się zwłaszcza w miejscach, które były wcześniej uszkodzone lub w okolicach głębokich rys powstałych pod naciskiem dużych ziaren piasku użytego do posypywania jezdni. Walkę z korozją należy zacząć od gruntownego mycia samochodu, zwłaszcza miejsc trudno dostępnych, w których lubią gromadzić się zanieczyszczenia, np. z soli. Wtedy mechanik zauważy wszystkie miejsca potrzebujące interwencji.
  • Opony i hamulce. Zima nie sprzyja też dla układu hamulcowego. Klocki, tarcze, zaciski i przewody szybciej korodują w warunkach zimowych. Wiosną oczywiście trzeba również wymienić opony. W wyższych temperaturach opony zimowe szybciej się zużywają, samochód jest mniej stabilny, a droga hamowania dłuższa.
  • Serwis klimatyzacji samochodowej. Wiosną trzeba się pochylić również nad klimatyzacją. Nie obejdzie się bez dezynfekcji układu i wymiany filtra kabinowego. Eksperci zalecają dezynfekcję raz w roku – najlepiej właśnie na wiosnę, natomiast wymianę filtra – co sześć miesięcy.

Aby dopełnić wiosennych motoryzacyjnych porządków, warto również pozwolić sobie na kompleksowe sprzątanie wnętrza samochodu.Wybierz dobry warsztat

Niektóre z powyższych prac można wykonać we własnym zakresie, najlepiej jednak oddać auto na kompleksowy przegląd samochodu np. do warsztatu  Przemysław Sawka "SawaCar". Mechanicy tej firmy fachowym okiem zajrzą w każdy zakamarek auta i zadbają o każdy detal. Bogato wyposażony warsztat zapewnia szeroką oferę, terminowe usługi i profesjonalne podejście do klienta. Z oferty firmy warto skorzystać, gdy potrzebujesz usług m.in. lakiernika samochodowego, blacharza, mechanika, napraw pokolizyjnych, napraw silników, zawieszenia, skrzyni biegów, przeglądu samochodu czy też renowacji aut.

Podziel się