Artykuł sponsorowany Kiedy należy wymienić akumulator w samochodzie?

Kiedy należy wymienić akumulator w samochodzie?

Zakup nowego akumulatora to nierzadko spory wydatek, jednak powinna być to inwestycja na lata. Istotnie, jeśli bateria pochodzi ze sprawdzonego źródła, a jej parametry są optymalne dla danego silnika, to będzie to rozwiązanie na dłuższy czas. Nowy akumulator kupujemy jednak w momencie, gdy stary wykazuje objawy zużycia. Jak dokładnie rozpoznać moment, w którym niezbędna jest wymiana?

Problemy z rozruchem auta

Niemal każdy kierowca spotkał się pośrednio lub bezpośrednio z sytuacją, kiedy uruchomienie samochodu nie jest możliwe. Kręcenie rozrusznika bez większych efektów kończy się nierzadko całkowitym brakiem prądu w akumulatorze. Wymaga to doładowania go ze źródła zewnętrznego, np. poprzez specjalne kable rozruchowe. Problematyczna sytuacja najczęściej kojarzy się z sezonem zimowym, kiedy niskie temperatury wpływają m.in. na wyższe zużycie prądu rozruchowego akumulatora.

Jeśli bateria jest wykorzystywana w aucie od kilku lat, to bardzo prawdopodobne, że jej parametry odbiegają od deklarowanych przez producenta. Jeżeli więc mamy problem z uruchomieniem samochodu, dobrze jest sprawdzić napięcie akumulatora. Można to zrobić w dobrych sklepach zajmujących się sprzedażą samochodowych baterii. Jednym z takich miejsc jest Akuma-Serwis – specjaliści są w stanie nie tylko skontrolować stan posiadanego akumulatora, ale też doradzić wybór nowego modelu. Nie tylko jednak kłopoty z rozruchem są objawem charakterystycznym dla zużytej baterii w aucie. Kiedy jeszcze niezbędna będzie jej wymiana?

Inne objawy zużytego akumulatora samochodowego

Wiele nowszych samochodów jest konstruowanych w taki sposób, by kierowcy i pasażerom zapewnić maksymalny komfort w trakcie podróży i postoju. Z tego względu producenci aut wyposażają je w wiele układów zasilanych elektrycznie, które ułatwiają korzystanie z pojazdu. Elektryczne szyby, centralny zamek, dodatkowe podświetlenie w kabinie czy elektryczne podnoszenie klapy bagażnika to tylko niektóre z możliwości proponowanych w nowoczesnych samochodach.

Jeśli część z nich lub nawet wszystkie nie działają, warto sprawdzić stan akumulatora. Zużyta bateria może też ulec szybkiemu rozładowaniu w trakcie używania elektryki na postoju. Jeśli np. słuchanie radia po zgaszeniu auta powoduje spadek prądu i tym samym problemy z ponownym uruchomieniem pojazdu, bardzo często jest to objaw właśnie niesprawnego już akumulatora. Każdą z takich sytuacji warto skonsultować ze specjalistami – dobrym wyborem będzie udanie się do sklepu z akumulatorami, gdzie dostępna jest możliwość skontrolowania stanu baterii samochodowej na miejscu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas