Artykuł sponsorowany Akumulatory samochodowe – odpowiednia eksploatacja

Akumulatory samochodowe – odpowiednia eksploatacja

Wielu kierowców na własnej skórze doświadczyło tego, jak wiele problemów może spowodować rozładowany akumulator. Rzadko jednak przyczyną jego awarii są tylko i wyłącznie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niezwykle ważna jest odpowiednia eksploatacja akumulatora. Co warto wiedzieć i na co szczególnie zwrócić uwagę, aby akumulator cieszył się jak najdłuższą żywotnością?

Akumulatory – najczęstsze błędy eksploatacyjne

Niewłaściwa eksploatacja akumulatora może przyczynić się do wielu niedogodności spowodowanych jego awarią. Nie należy zapominać o tym, że we współczesnych samochodach energia elektryczna nie jest potrzebna tylko i wyłącznie do uruchomienia auta. Korzysta z niej ogromna ilość systemów odpowiedzialnych zarówno za komfort, jak i bezpieczeństwo podróży. Dlatego sprawą absolutnie kluczową dla każdego kierowcy jest wybór akumulatora o odpowiedniej pojemności. Zbyt słaby akumulator będzie powodował problemy z rozruchem, a zbyt mocny będzie wciąż nienaładowany do końca, przez co jego żywotność znacznie spadnie. Skąd bierze się prąd w akumulatorze? Oczywiście z alternatora, który ładuje go tylko i wyłącznie podczas jazdy. Dlatego dobrym pomysłem, szczególnie jeżeli ktoś porusza się przez zdecydowaną większość czasu jedynie po mieście, jest przejechanie choćby krótkiej trasy.

Nawet gdy nie ma się nic do załatwienia po drodze. Wbrew powszechnie panującej opinii akumulator jest bardzo czułym urządzeniem, o które trzeba mocno zadbać. Przy wyborze akumulatora na własne potrzeby warto sugerować się jego marką. Dostęp do najlepszych akumulatorów zapewniają jedynie najbardziej renomowani dystrybutorzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Profi-System, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat pomaga zmotoryzowanym w wyborze odpowiedniego akumulatora. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o eksploatację akumulatora?

Akumulatory – stan techniczny

Warto również zauważyć, że choć najlepsze akumulatory charakteryzują się niezwykle długą żywotnością, nie oznacza to, że będą służyć przez całą eksploatację pojazdu. Z upływem lat akumulatory tracą swoje właściwości, dlatego próby ich ładowania po 5 lub 7 latach mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy zakup nowego. Bywa również, że problemy związane z pracą akumulatora powodowane są przez zaśniedziałe klemy. Dlatego warto od czasu do czasu zajrzeć pod maskę i sprawdzić ich stan.

Równie często zdarza się, że klemy po prostu się poluzują. Wystarczy wtedy starannie dokręcić je odpowiednim kluczem. Wybór właściwego akumulatora ma ogromny wpływ na funkcjonowanie pojazdu. Dlatego warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym dostawcom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas