Artykuł sponsorowany Jakie zastosowanie ma naczepa niskopodwoziowa? Rob-Tech

Jakie zastosowanie ma naczepa niskopodwoziowa? Rob-Tech

Przewoźnicy towarów ponadgabarytowych muszą stanąć przed wyborem właściwej naczepy, która będzie nie tylko bezpieczna, ale również funkcjonalna. W takim przypadku koniecznością jest zainteresowanie się rozwiązaniami niskopodwoziowymi. Możliwość ich dowolnej konfiguracji sprawia, że mogą być przystosowane do transportu niemal każdego rodzaju załadunku nienormatywnego. Budową platform dla transportu usługowego, w tym przyczep niskopodwoziowych zajmuje się firma Rob-Tech z siedzibą w Bydgoszczy.

Czym jest naczepa niskopodwoziowa?

Jest to najpopularniejszy rodzaj naczep stosowanych do transportu ładunków ponadgabarytowych. Naczepy tego typu są bardzo funkcjonalne. Wszystkie je łączy masywność, co zapewnia wysoką ich trwałość, ale przede wszystkim umożliwia przewożenie niezwykle dużych obciążeń. Masa przewożonych ładunków przekracza bowiem 42 tony, a w niektórych przypadkach może sięgać nawet wartości kilkuset ton. Najczęściej na drogach można spotkać naczepy trzy- lub czteroosiowe, aczkolwiek zdarzają się także warianty nawet 10-osiowe. Dzięki temu naczepy niskopodwoziowe mają bardzo szeroki zakres zastosowań począwszy od ciężkich maszyn budowlanych, przez długie śmigła turbin wiatrowych do wielkich gabarytowo urządzeń przemysłowych.

Równie duże znaczenie dla funkcjonalności tego typu naczep jest możliwość ich dowolnej modyfikacji. Jak podkreślają specjaliści z firmy Rob-Tech:

Klienci mogą doposażać podstawowe modele według indywidualnych potrzeb. Naczepa może zostać dodatkowo wyposażona w pokład załadunkowy z zagłębieniami na koła konkretnych maszyn lub ich osprzętu.

Dodatkowy plus stanowi modułowość, czyli opcja poszerzania lub wydłużania konstrukcji. Dzięki temu naczepy niskopodwoziowe mogą w sobie łączyć cechy platformowych oraz typu o obniżonym pokładzie.

Jak wykorzystuje się naczepy niskopodwoziowe?

Opisane wyżej cechy sprawiają, że to najbardziej uniwersalne rozwiązanie w transporcie towarów ponadgabarytowych. W związku z tym na szeroką skalę stosuje się je do przewozu między innymi maszyn rolniczych, budowlanych lub pojazdów wojskowych, a nawet helikopterów. Aby ułatwić ich załadunek, naczepy niskopodwoziowe są wyposażone w specjalne najazdy, z reguły sterowane za pomocą mechanizmu hydraulicznego. Wspomniane zagłębienia na koła pozwalają z kolei nieco obniżyć wysokość, na jakiej jest przewożona maszyna, dlatego wiadukty lub linie wysokiego napięcia nie stanowią dla niej zagrożenia na trasie.

Tego rodzaju naczepy nadają się także do transportu bardzo długich elementów, takich jak komponenty do budowy rurociągów, konstrukcje stalowe czy instalacje przemysłowe. W trosce o bezpieczeństwo przewożonych ładunków, a przede wszystkim uczestników ruchu drogowego, naczepy wyposażane są w liczne uchwyty do mocowania ładunku, wpusty kłonicowe lub specjalne adaptery utrzymujące ładunek stabilnie w trakcie transportu i załadunku oraz rozładunku.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Rob-Tech?

Rob-Tech to firma o ogólnopolskim zasięgu. Przyjmuje zamówienia od inwestorów z różnych regionów kraju, co świadczy o dużym zaufaniu do jej usług. Jej renoma wynika z wieloletniego doświadczenia oraz doskonałej znajomości branży. Firma potrafi sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zleceniom, co świadczy o jej profesjonalizmie. Dobrze skonstruowana laweta czy przyczepa niskopodwoziowa to gwarancja bezpiecznego przewozu pojazdów mechanicznych, maszyn oraz innych wymagających ładunków. Jeśli więc szukasz fachowców, którzy wiedzą, jak zbudować solidną przyczepę niskopodwoziową, nawiązanie współpracy z Rob-Tech będzie właściwym rozwiązaniem.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas