Materiał Partnera Jakie zadanie ma filtr powietrza w samochodzie?

Jakie zadanie ma filtr powietrza w samochodzie?

Filtr powietrza jest niezbędny w samochodzie, ponieważ zapobiega uszkodzeniu silnika. Oczyszcza z drobnych pyłów i szkodliwych substancji, które dostają się do wnętrza pojazdu. Motor pracuje ciszej, pobiera mniej paliwa i lepiej działa, przez co podzespoły funkcjonują prawidłowo. Ten element odgrywa istotną rolę, w każdej praktycznie maszynie.

Dlaczego należy wymieniać filtr powietrza w samochodzie?

Filtr powietrza jest niezwykle ważnym elementem w aucie. Wychwytuje cząstki ścierne i wody, sadzę, kurz, zapobiegając przedwczesnemu zużyciu silnika. Nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą uszkodzić ściany cylindrów, tłoki i pierścienie, powodując awarie motoru. Dzieje się tak, ponieważ gdy element jest zabrudzony, zatrzymuje się przepływ tlenu do cylindrów, w wyniku czego, pracuje on z dużym obciążeniem. Z czasem konieczny się staje remont części, który jest kosztowny. Dlatego ważna jest, nie tylko regularna wymiana, ale i jakość produktu. Projektowane przez WF PZL Zakład Doświadczalny Sp. z o.o. filtry powietrza, spełniają restrykcyjne normy jakościowe zgodne z ISO-5011, potwierdzone testami jakościowymi.

Kiedy wymienić filtr powietrza w samochodzie?

Samochodowe filtry powietrza produkowane są z materiałów odpornych na olej, wilgoć oraz temperaturę. Produkty w wersji niepalnej (tzw. flame-retardant) lub mające wzmocnioną strukturę materiału filtracyjnego, mają większą wytrzymałość na tarcie i niszczenie cząstkami ściernymi. Należy jednak pamiętać, że niezwykle istotna jest regularna wymiana filtra powietrza. Jeśli pojazd jest rzadziej używany, wystarczy czynność wykonywać raz na kilka lat, natomiast przy codziennej eksploatacji po przejechaniu maksymalnie 20 tys. km. Usługa w serwisie nie zabiera dużo czasu i jest niewielkim wydatkiem, w porównaniu do kosztów naprawy silnika. Poza tym kłopotliwe się staje oczekiwanie na auto, gdy jest potrzebne do codziennego użytkowania. Dbajmy o wszystkie filtry w samochodzie, ponieważ chronią przed zanieczyszczeniami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas