Materiał Partnera Do czego służą pierścienie tłokowe?

Do czego służą pierścienie tłokowe?

Silnik samochodu to złożony mechanizm, którego poszczególne elementy muszą być odpowiednio do siebie dopasowane. Od tego zależy poprawność jego działania, czyli właściwe spalanie paliwa płynnego i wytwarzanie energii wprawiającej pojazd w ruch. W skład napędu jezdnego samochodu wchodzą pierścienie silnika, które spełniają kilka bardzo ważnych funkcji.

Rodzaje i cechy pierścieni tłokowych

Służą do uszczelniania układu pomiędzy komorą spalania paliwa a skrzynią korbową. Pozwalają również na przepływ ciepła z tłoka silnika do cylindra. Jednym z ważniejszych zadań pierścieni tłokowych jest równomierne rozprowadzenie oleju silnikowego na powierzchni tłoków silnika. Poza tym ograniczają jego przenikanie do komory, w której następuje zapłon benzyny. Budowa pierścienia tłokowego przypomina okrąg o zwykle prostokątnym przekroju. Owal z jednej strony jest rozcięty.

Firmą produkującą pierścienie tłokowe jest  Blus M.K. s.c. z Łodzi. Wykonują je w rozmiarach od  12 do 250 mm. Gwarantują wysoką jakość wytwarzanych części samochodowych, które sprzedają w konkurencyjnych cenach. Funkcjonują na rynku od ponad 15 lat, w których trakcie zdobyli niezbędną wiedzę i kwalifikacje.

W ofercie tego producenta znajdują się:

  • pierścienie uszczelniające (kompensacyjne),
  • pierścienie zgarniające (olejowe),
  • pierścienie kompensacyjno - zgarniające.

Każdy fabryczny pierścień tłokowy ma od wewnątrz specjalny profil, który zapewnia początkowe uzyskanie niepełnego styku z powierzchnią cylindra. W trakcie pracy i naturalnego zużycia następuje pełne spasowanie elementów. Proces ten gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie silnika samochodowego.

Typowe usterki pierścieni tłokowych silnika

Zużycie części samochodowych to naturalny proces starzenia się pojazdu. Stosowanie odpowiedniej jakości paliwa i olejów silnikowych z pewnością wpłynie na wydłużenie życia silnika.

Do typowych uszkodzeń pierścieni tłokowych należą:

  • pękniecie, które może być wynikiem wady produkcyjnej części, zbyt wysokich temperatur lub w wyniku niepoprawnego montażu,
  • zapieczenie, to chyba jedna z częstszych usterek.  Nagar będący efektem spalania paliwa odkłada się na powierzchni tłoka, następnie pierścień tłokowy zostaje zablokowany,
  • naturalne zużycie, którego skutkiem jest nieprawidłowe spalanie paliwa i praca silnika.

Niesprawne pierścienie tłokowe można wymienić na fabrycznie nowe lub dorobić. Tego typu zlecenia przyjmują producenci tych elementów, tacy jak Blus M.K. s.c. Zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów, którzy chętnie pomagają klientom w doborze części samochodowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas