Materiał Partnera Jakie części zamienne do układów hamulcowych oferują hurtownie motoryzacyjne?

Jakie części zamienne do układów hamulcowych oferują hurtownie motoryzacyjne?

W dobrej hurtowni motoryzacyjnej można kupić części zarówno nowe, jak i używane. Oferta obejmuje wiele komponentów, w tym także elementy wchodzące w skład kompletnych układów hamulcowych w samochodach. To bardzo ważne podzespoły, których jakość musi być najwyższa. Regularne serwisowanie i wymiana w razie awarii wymaga zastosowania odpowiednich zamienników – co proponują specjalistyczne hurtownie motoryzacyjne?

Najważniejsze tarcze i klocki

Głównym elementem układów hamulcowych w większości samochodów jeżdżących po polskich drogach są klocki oraz tarcze. W przypadku tych pierwszych nadmierne zużycie prowadzi do utracenia pierwotnych parametrów, co przekłada się na zmniejszoną efektywność przy hamowaniu. Jest to niebezpieczna sytuacja, dlatego stan klocków należy kontrolować regularnie. Można to robić nawet samemu, wizualnie oceniając grubość okładzin. Jest to jednak rozwiązanie sprawdzające się tylko w autach z felgami aluminiowymi, które umożliwiają przeprowadzenie takiego badania.

Lepszym sposobem jest zlecenie oceny stanu klocków i tarcz mechanikowi. Jeśli uzna on, że konieczna jest wymiana, warto skorzystać z rozbudowanej oferty dobrej hurtowni motoryzacyjnej. Jedną z nich jest Jaro-Auto – firma, która zajmuje się sprzedażą nowych i używanych części zamiennych do samochodów. Szeroki asortyment obejmuje klocki i tarcze renomowanych producentów, takich jak np. Textar, Jurid czy SBS. Nie są to jednak jedyne elementy układu hamulcowego, które zakupić można w hurtowni motoryzacyjnej.

Hamulce wysokiej jakości

Nie należy zapominać także o kluczowych w całym układzie hamulcowym przewodach. Do najczęściej stosowanych zaliczają się wersje elastyczne, które pozwalają na doprowadzenie płynu hamulcowego do poszczególnych podzespołów i tym samym wydajne oraz szybkie działanie tarcz czy klocków. Przewody hamulcowe to kolejny już element, który znaleźć można w ofercie renomowanych hurtowni motoryzacyjnych zajmujących się sprzedażą części zamiennych.

Są one w stanie zaproponować również klientom możliwość dorobienia przewodów hamulcowych metalowych. Wykonywane z atestowanego przewodu miedzianego gwarantują wysoką jakość i efektywność, dlatego również i takie rozwiązanie jest często wybierane przez kierowców. Nierzadko jednak problemy z działaniem hamulców nie muszą być związane z częściami zamontowanymi bezpośrednio przy kołach. Doskonałym przykładem są pompy hamulcowe, których awaria powoduje brak odpowiedniej mocy hamowania czy wiele innych problemów. Ze względu na nierzadko spore koszty związane z jej zakupem, warto przemyśleć nabycie używanego podzespołu. Sprawdzone części można jednak kupić wyłącznie w renomowanych hurtowniach motoryzacyjnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas