Materiał Partnera Jak wygląda dodatkowa oferta wybranych zakładów mechaniki pojazdowej?

Jak wygląda dodatkowa oferta wybranych zakładów mechaniki pojazdowej?

Gdyby nie mechanicy samochodowi, musielibyśmy wymieniać auta na nowe w tempie szybszym niż zdążylibyśmy nie nie zapracować. Ogromna ilość części, które budują pojazd, wpływa na większe ryzyko wystąpienia awarii. O ile z drobną usterką, większość kierowców poradziłaby sobie na własną rękę, to już z poważniejszą naprawą auta byłby kłopot. W zakładach mechaniki pojazdowej możemy dokonać koniecznego remontu samochodu, ale nie tylko. Jakie jeszcze usługi oferują specjaliści?

Serwis ogumienia

Dwa razy w roku klienci ustawiają się w gigantycznych kolejkach do firm zajmujących się wulkanizacją opon. Związane jest to z koniecznością wymiany ogumienia z letniego na zimowe i z zimowego na letnie. Odetchnąć mogą jedynie właściciele aut z oponami całorocznymi, choć rozwiązanie to nie przez wszystkich uznawane jest za najlepsze. Demontaż i montaż kół to standardowa usługa, która wykonywana jest również w zakładach mechaniki pojazdowej, takich jak np. Moto-Rem. Specjaliści przed wymianą ogumienia dokładnie przyjrzą się oponom i sprawdzą, czy zużywają się one w sposób równomierny. Jeżeli wynik obserwacji będzie odbiegał od normy, fachowcy skontrolują również stan techniczny zawieszenia pojazdu i sprawdzą jego geometrię.

W dobrych warsztatach samochodowych prowadzi się także komputerowe wyważanie kół, co zapobiega nadmiernej eksploatacji opon w czasie jazdy. Mechanicy samochodowi zajmą się też wyrównaniem ciśnienia w kołach, dzięki czemu prowadzenie pojazdu będzie bezpieczniejsze. Warto wspomnieć również o możliwości naprawy starych opon lub dętek, o którą często pytają osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zakup nowego ogumienia. Jeśli renowacja zostanie przeprowadzona fachowo, stare ogumienie może posłużyć jeszcze na długo. Niektórzy mechanicy trudnią się także sprzedażą opon, felg, nakrętek i śrub samochodowych. To duże ułatwienie dla zabieganych kierowców.

Serwis klimatyzacji

Jeszcze do niedawna klimatyzacja w aucie była luksusem, obecnie stanowi ona podstawowe wyposażenie nowoczesnych pojazdów. Choć wielu kierowców chętnie korzysta z dobrodziejstw tego układu, nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie wynikają z jego zaniedbania. Klimatyzacja samochodowa powinna być systematycznie poddawana czyszczeniu i odgrzybianiu. Wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja bowiem rozwojowi drobnoustrojów, grzybów i pleśni, które wykazują negatywny wpływ na zdrowie człowieka, w szczególności – na jego układ oddechowy. Wybrane warsztaty samochodowe oferują cały pakiet usług związanych z zachowaniem klimatyzacji w dobrym stanie technicznym – od nabijania jej czynnikiem chłodniczym po oczyszczanie ultradźwiękami lub metodą ozonową.

Opracowanie:

Moto Rem

Katowice , Mysłowicka 67

Podziel się