Materiał Partnera Jakie usługi oferują profesjonalne serwisy samochodów ciężarowych?

Jakie usługi oferują profesjonalne serwisy samochodów ciężarowych?

Samochody ciężarowe to pojazdy niezbędne w wielu firmach transportowych. Od ich bezawaryjności często zależy terminowa realizacja dostaw towaru, dlatego, aby sprawnie funkcjonowały, powinny regularnie przechodzić przeglądy, a każda zdiagnozowana nieprawidłowość powinna być bezzwłocznie naprawiona. Gdzie możesz wykonać pełnej diagnostyki auta ciężarowego i jakie usługi oferują dobre serwisy samochodów ciężarowych?

Diagnostyka to podstawa

Samochody ciężarowe zazwyczaj pokonują bardzo długie trasy, dlatego tak ważne jest, by wszystkie układy i komponenty działały prawidłowo. Niestety, choć czasem wydaje nam się, że auto jest zupełnie sprawne, często po przejechaniu sporej ilości kilometrów orientujemy się, że nie wszystko działa jak powinno. Aby uniknąć takich sytuacji, warto pamiętać o regularnych przeglądach, zwłaszcza jeśli planujemy długą trasę.

Dobre serwisy samochodów ciężarowych, takie jak LKW Zenona Zawady we Wrocławiu oferują pełną diagnostykę aut ciężarowych z zastosowaniem specjalistycznych programów, takich jak MAN CATS I,II,III, STAR DIAGNOZA, KNORR, HALDEX czy WABCO. Dzięki takim badaniom sprawdzić możesz stan silnika, skrzyni biegów, układów elektrycznych, hamulcowych, a nawet sprawność komputera pokładowego. Pozwoli Ci to uniknąć wielu awarii i w spokoju wyruszyć w nawet najdłuższą trasę.

Profesjonalna naprawa samochodów ciężarowych

Diagnostyka, choć jest podstawą, nie jest oczywiście jedyną usługą, jaką oferują serwisy samochodów ciężarowych. Wykwalifikowani w naprawie tego typu pojazdów zajmą się wszystkimi usterkami w zakresie mechatroniki pojazdowej, pneumatyki, a nawet wymiany części. Korzystając z usług dobrego serwisu, możesz liczyć na:

  • naprawę układu zawieszenia,
  • naprawę układu hamulcowego,
  • naprawę układu sterowania,
  • naprawą silnika, skrzyni biegów, mostów oraz osi zawieszenia,
  • naprawę lub regenerację pomp wtryskowych,
  • naprawę układu AD BLUE.

Co więcej, specjaliści sprawdzą również i w razie potrzeby naprawią wszystkie programowalne urządzenia i systemy elektromechaniczne z wbudowaną strukturą sensorów, które współpracują z systemem przetwarzania sygnałów oraz z zespołami urządzeń komunikacyjnych i wykonawczych.

Dodatkowe usługi serwisowe

Do usług, które często obejmuje także serwis samochodów ciężarowych, należy także wymiana części samochodowych – od Ciebie zależy czy na części oryginalne, czy wysokojakościowe zamienniki.

Ponadto, możesz liczyć także na wymianę filtrów czy oleju, co w samochodach ciężarowych nie zawsze należy do czynności łatwych.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź także działanie klimatyzacji. Choć nie ma ona dużego wpływu na sprawność pojazdu, znacznie wpływa na Twój komfort jazdy, który w przypadku długich tras jest niezwykle istotny. Wiele warsztatów samochodowych obsługujących auta ciężarowe oferuje także obsługę i naprawę klimatyzacji, w tym jej czyszczenie oraz nabijanie, a także serwis ogrzewań dodatkowych, co jest szczególnie istotne w miesiącach zimowych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas