Materiał Partnera Jak podwyższyć wartość auta przy sprzedaży?

Jak podwyższyć wartość auta przy sprzedaży?

Sprzedaż auta to niełatwe zadanie. Często bowiem chcemy podyktować cenę wywoławczą, która nie ma nic wspólnego ze stanem technicznym pojazdu, a jest tylko ucieleśnieniem naszych marzeń i oczekiwań. Niestety w większości przypadków musimy drastycznie zejść z ceny, tracąc przy tym czas na poszukiwanie potencjalnego kupca. Czy jednak zawsze sprzedaż auta musi być malowana ciemnymi barwami? Odpowiedź brzmi NIE! Warunkiem jest jednak przeprowadzenie złożonego procesu autodetailingowego!

Autodetaling zewnętrzny

W działaniach autodetailingu zewnętrznego, należy przede wszystkich skupić się na odświeżeniu wyglądu karoserii. Istotne jest nadanie jej błysku, gładkości i głębi koloru. W taki sposób nawet starszy model auta, może zachwycić wzrok kupującego, wskazując mu, że auto całe jest w nienagannym stanie. Ważnymi działaniami jest zatem regeneracja felg, usuwanie nawet najmniejszych wgnieceń (najlepiej szybką, tanią i bezinwazyjną metodą PDR), odnawianie powłoki lakierniczej, a także nanoszenie warstw konserwujących. Istotne jest także zadbanie o dokładne usunięcie zabrudzeń szyb, czy postawienie na wymianę plastikowych elementów zewnętrznych.

Autodetaling wewnętrzny

Również o wnętrze auta należy w odpowiedni sposób zadbać przed jego sprzedażą. Przede wszystkim należy dokładnie wyczyścić tapicerkę oraz ją naprawić w przypadku uszkodzeń. Dywaniki samochodowe warto wymienić, a deskę rozdzielcą zakonserwować odpowiednimi preparatami. Zapomnieć nie można również o podsufitce. To ją trzeba wielokrotnie zdemontować i odświeżyć, usuwając między innymi nagromadzone przebarwienia. W przypadku uszkodzenia kierownicy, warto również i ją poddać regeneracji. Jako „centralny” punkt wnętrza samochodu, na niej skupia się duża uwaga kupującego pojazd! Nigdy nie zapominaj także o wyczyszczeniu – ozonowaniu – klimatyzacji.

Idź za przykładem dealerów motoryzacyjnych

Autodetailing zewnętrzny oraz wewnętrzny przed sprzedażą pojazdów od lat wykorzystują dealerzy samochodowi, a także firmy leasingowe. Wiedzą one doskonale, że odpowiednie odświeżenie auta może zwiększyć jego wartość nawet o 20%! Inwestycja w błyskawiczny proces np. usuwania wgnieceń PDR, jest zatem bardzo opłacalna i wręcz niezauważalna dla naszej kieszeni. Dzisiaj autodetaling przed sprzedażą, porównuje się zatem do działań na rynku nieruchomościowym, zwanych home stagingiem. Przygotowanie przedsprzedażowe ma zatem swoje uzasadnienie i potwierdzenie słuszności w innych branżach. Nie czekaj zatem i podejmij współpracę z firmą Jan PDR Łukasza Cukrowskiego, która słynie z innowacyjnych usług blacharskich oraz lakierniczych, a także właśnie autodetailingowych! 

Podziel się