Materiał Partnera Jakie są najczęstsze przyczyny i objawy uszkodzenia manualnych skrzyń biegów? Sprawdź opinię mechaników z warsztatu Drab-Serwis!

Jakie są najczęstsze przyczyny i objawy uszkodzenia manualnych skrzyń biegów? Sprawdź opinię mechaników z warsztatu Drab-Serwis!

Skrzynia biegów to element, który odpowiada za przeniesienie mocy pochodzącej z silnika na koła pojazdu. Choć nowoczesne konstrukcje charakteryzują się wysoką wytrzymałością, to nie należy zapominać o tym, że wskutek intensywnej i długotrwałej eksploatacji może dojść do pojawienia się różnego rodzaju awarii. Objawów w żadnym przypadku nie można bagatelizować, gdyż takie postępowanie niemal zawsze skończy się koniecznością wymiany przekładni na nową. Co zatem warto wiedzieć o przyczynach usterek i w jaki sposób je rozpoznać?

Awarie manualnych skrzyń biegów – przyczyny

Przyczyny uszkodzenia manualnych skrzyń biegów bywają bardzo różne i uzależnione są m.in. od typu zastosowanej w samochodzie przekładni. Ewentualne wady konstrukcyjne – choć oczywiście się zdarzają – należą do rzadkości. Współcześnie właściciele aut najczęściej spotykają się z dość szybką eksploatacją łożysk. Taki stan rzeczy wynika głównie z faktu, że nowoczesne skrzynie niezbyt dobrze radzą sobie z pracą na niskich obrotach.

Jak jednak słusznie zaznaczają fachowcy z warsztatu Drab Serwis – za pojawienie się problemów z prawidłowym funkcjonowaniem przekładni przeważnie odpowiadają jednak sami użytkownicy. Niewłaściwa eksploatacja, czy też bagatelizowanie kwestii związanych z wymianą oleju sprawiają, że wystąpienie usterki stanowi jedynie kwestię czasu. Niestety – w zdecydowanej większości przypadków naprawy wiążą się z odczuwalnymi kosztami.

Jak rozpoznać awarię manualnej skrzyni biegów?

Objawy wadliwie działającej skrzyni biegów są dość charakterystyczne i z ich rozpoznaniem nie powinien mieć problemów żaden kierowca. Po pierwsze, uwagę właściciela auta musi zwrócić sytuacja, w której podczas zmiany biegów – niezależnie od wybranego przełożenia – pojawia się charakterystyczny zgrzyt. Po drugie – bardzo niepokojącym objawem są również wyraźne kłopoty ze swobodnym i płynnym wbiciem konkretnego biegu. Po trzecie natomiast – uszkodzona skrzynia biegów może wydawać podczas jazdy dość specyficzny dźwięk, który wielu użytkowników porównuje do wycia.

Co zatem zrobić, gdy dostrzeże któryś z wymienionych czynników? Najlepszą możliwą do podjęcia decyzją jest skorzystanie z usług mechaników, którzy specjalizują się w naprawach skrzyń biegów. Choć ofert nie brakuje, to wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się propozycja przygotowana przez pracowników warsztatu Drab Serwis. Fachowcy od lat zapewniają swoim klientom kompleksowe wsparcie w zakresie samochodów osobowych i dostawczych. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na szybką oraz rzetelną naprawę, a także atrakcyjne ceny.

Opracowanie:

Drab Serwis Sebastian Drabot

Żabin 115

  • tel. 537 168 243

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas