Artykuł sponsorowany Jak dobrać akumulator do silnika benzynowego? - firma Auto-Bat Akumulatory

Jak dobrać akumulator do silnika benzynowego? - firma Auto-Bat Akumulatory

Zakup akumulatora jest poważną sprawą. Urządzenie musi być dopasowane do naszego samochodu. Wybierzmy sprawdzonego sprzedawcę, specjalizującego się, w dystrybucji i sprzedaży markowych akumulatorów. Kupowanie baterii w marketach jest ogromnym błędem, ponieważ są one bardzo często długo i źle przechowywane. Gwarancja na produkty nie obejmuje naturalnego zużycia i awarii na skutek złej eksploatacji. Bezpieczniej jest zdać się na wiedzę fachowców, takich jak pracownicy firmy Auto-Bat Akumulatory.

Jak wybrać dobry akumulator do benzyny?

Silniki benzynowy i wysokoprężny bez sprawnej baterii, nie będą działały nawet latem. Powinniśmy być zawsze przygotowani na wymianę akumulatora w samochodzie, ponieważ ulega on zużyciu. Awaria może się zdarzyć zawsze. Silnik w aucie powinien się uruchomić po każdym przekręceniu kluczyka w stacyjce, jeśli natomiast akumulator jest mocno zużyty, nie ruszymy z miejsca, bez względu na porę roku. Musimy go wówczas wymienić na nowy. Zawsze wybierajmy produkt od sprawdzonego dostawcy.

Kupowanie akumulatora w markecie czy w przypadkowym sklepie internetowym, ze względu na atrakcyjną cenę, kończy się tym, że w krótkim czasie zainwestujemy w kolejną baterię. Złota zasada: sprawdźmy producenta i sprzedawcę akumulatorów, a unikniemy problemów w trakcie użytkowania. Firma Auto-Bat Akumulatory z Sosnowca specjalizuje się, w dystrybucji i sprzedaży markowych akumulatorów. W ofercie posiada baterie do samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli oraz pojazdów i maszyn ciężkich. Doświadczeni pracownicy wykonują też gwarancyjne i pogwarancyjne pomiary instalacji elektrycznej w pojeździe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora do benzyniaka?

Najważniejsze wytyczne przy zakupie akumulatora to parametry i rozmiar. Bateria musi mieć odpowiednią wielkość, dopasowaną do miejsca montażu. Istotnym parametrem jest pojemność znamionowaczyli zdolność do gromadzenia energii elektrycznej w jednostce czasu. Jest ona określana w amperogodzinach. Nie montujmy urządzenia o zbyt dużej pojemności, a jedynie 10% większej od zalecanej przez producenta samochodu. Jeśli się nie dostosujemy, akumulator nigdy nie będzie w pełni doładowany, a wówczas zmniejszy się jego wydajność.

Kolejną sprawą jest prąd rozruchowy – im większa wartość, tym mniejszy problem z rozruchem silnika, przy minusowych temperaturach powietrza. Pojemność i prąd rozruchowy są podstawowymi parametrami akumulatora.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Musimy być zawsze przygotowani na wymianę akumulatora w samochodzie osobowym, ponieważ jest to element eksploatacyjny, który się zużywa. Przyjmuje się, że baterię powinniśmy wymieniać raz na 5 lat, ale nie ma jednej reguły. Jeśli akumulator jest dobrej marki i dodatkowo będziemy o niego odpowiednio dbaćprzedłużymy jego żywotność. Pamiętajmy, żeby właściwie dobrać parametry baterii i zamocować ją w odpowiedni sposób. Kolejną sprawą jest użytkowanie. Dbajmy o czystość klem i obudowy. Kiedy doładowujemy akumulator, to zawsze do pełna, za pomocą prostownika lub specjalnej ładowarki (jeśli jest to akumulator w technologii AGM).

Dzięki właściwemu użytkowaniu akumulator będzie działał dłużej. Możemy również wyeksploatować akumulator poprzez:

  • silne rozładowania,

  • częste niedoładowania,

  • nieprawidłowe podłączanie przewodów rozruchowych lub baterii startowej, 

  • ładowanie zbyt silnym prądem,

  • brudną obudowę,

  • zły dobór produktu do samochodu.

Dlatego zwracajmy uwagę na użytkowanie baterii, żeby potrzeba jej wymiany była jak najrzadsza.

Opracowanie:

Auto-Bat Akumulatory

Sosnowiec , Braci Mieroszewskich 134

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas