Artykuł sponsorowany Charakterystyka akumulatorów AGM

Charakterystyka akumulatorów AGM

Akumulatory odgrywają bardzo ważną rolę w pracy pojazdów – są wręcz niezbędne. Odpowiadają między innymi za działanie lamp, kierunkowskazów, a nawet samego silnika. Jednym z rodzajów tych urządzeń są akumulatory AGM. Czym dokładnie się one charakteryzują i dlaczego warto je wykorzystywać? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co to są akumulatory AGM?

Skrót AGM wziął się od zwrotu Absorbent Glass Mat oznaczającego rodzaj włókna szklanego. To właśnie ten materiał jest tak ważny w budowie akumulatorów, bo pozwala on odseparować elektrolit znajdujący się w urządzeniu. W skład budowy tego elementu wchodzą również płytki ołowiane oraz elementy dodatkowe. Akumulatory AGM są uznawane za bardzo szczelne, dzięki czemu niezależnie od ich ułożenia, praca jest bezpieczna, bo nie grozi wylaniem się płynu, który znajduje się w środku. Zalicza się je również do urządzeń bezobsługowych, co znaczy, że nie wymagają one uzupełniania elektrolitu.

Jakie są zalety akumulatorów AGM?

Jedną z głównych korzyści, jakie przynosi korzystanie z akumulatorów AGM jest to, że zabezpieczają one elektrolit przed wylaniem się nawet podczas wstrząsów, a poza tym nie wymagają uzupełniania go. Szczelność tych urządzeń wpływa też na to, że mogą one pracować w dowolnym ułożeniu. Aby mieć pewność, że zakupiony akumulator będzie dobrej jakości, warto zaopatrzyć się w niego u zaufanego producenta.

Jak dbać o akumulatory AGM?

Nawet jeśli akumulator jest dobrej jakości, to warto o niego dbać, aby przedłużyć jego żywotność. 

W przypadku urządzeń bezobsługowych elektrolitu nie trzeba co prawda uzupełniać, ale można sprawdzić jego gęstość, która informuje o stopniu naładowania akumulatora – wyjaśnia pracownik firmy Dostawcy Prądu

Warto pamiętać też o tym, że czasami prędkość jazdy może wpływać na akumulator, podobnie jak krótkie odcinki trasy. Szczególnej uwagi urządzenia te wymagają zimą, bo niskie temperatury również im szkodzą. A zatem po zakupie akumulatora zapoznaj się z zasadami dbania o niego i stosuj się do nich, tak aby urządzenie służyło Ci przez lata. Dobrym pomysłem może być też cykliczne wykonywanie przeglądów i ewentualne wydłużanie żywotności przez specjalistów w tej dziedzinie. Oczywiście o jakości warto pomyśleć już na etapie wyboru konkretnego modelu. Kupuj akumulatory renomowanych marek w zaufanych firmach. Ich doświadczeni pracownicy na pewno będą w stanie doradzić Ci, które urządzenie wybrać oraz jak się z nim obchodzić. Cena nie zawsze jest dobrym kryterium, bo czasami niski koszt idzie w parze ze złą jakością. Skup się na innych parametrach, a także na sugestiach specjalistów.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas