Materiał Partnera Akumulatory - jak zapewnić im długą żywotność?

Akumulatory - jak zapewnić im długą żywotność?

Każdy kierowca doskonale wie, co znaczy rozładowany akumulator. Bez niego nie da się uruchomić pojazdu. Szczególnie uciążliwie może to być w momencie, gdy wyjeżdża się do pracy lub trzeba być w innym miejscu w konkretnym czasie. O punktualności można wtedy zapomnieć. Awarie akumulatora często wynikają z niewłaściwej eksploatacji. Na co zwrócić uwagę i co warto wiedzieć, aby zapewnić akumulatorowi jak najdłuższą żywotność?

Wybór odpowiedniego akumulatora

W przypadku zakupu akumulatora obowiązuje dokładanie ta sama zasada, co w przypadku kupna oleju silnikowego. Próba zbyt mocnego zaoszczędzenia środków finansowych na tym etapie, z pewnością zemści się w niedalekiej przyszłości. Przy wyborze akumulatora powinno się zwrócić szczególną uwagę na jego markę. Unikać należy tanich podróbek, które w coraz większym stopniu zalewają rynek. Ważne jest również, aby akumulator dostosowany był do konkretnego modelu samochodu. Innej mocy rozruchowej potrzebują silniki benzynowe, a zupełnie innej pojazdy wyposażone w silniki wysokoprężne. Sporą rolę odgrywa również wyposażenie auta. Zdecydowana większość nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę korzysta z energii elektrycznej. Im jest ich więcej, tym większą pojemnością powinien się charakteryzować akumulator.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zwrócić się z prośbą o pomoc do wykwalifikowanych fachowców. Zdecydowanie należy do nich firma, której właścicielem jest Marcin Sobisz. Firma słynie przede wszystkim ze swojej rzetelności oraz realizowania zamówień w ustalonym wcześniej terminie. Ma również na swoim wyposażeniu akumulatory od najlepszych światowych producentów. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę, ale również na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć na temat eksploatacji akumulatorów?

Regularna konserwacja

Wiele czynności związanych z wydłużeniem żywotności akumulatora można wykonać samodzielnie. Szczególnej uwagi wymagają klemy, które od czasu do czasu pokrywają się nalotem. Uniemożliwia on właściwy przepływ prądu, przez co można odczuć wyraźne problemy z odpaleniem samochodu. Bywa również, że klemy po prostu się poluzują. Wystarczy wtedy chwycić za klucz i z odpowiednią siłą je dokręcić. Choć najlepsze akumulatory, wyprodukowane przez renomowane firmy, same w sobie charakteryzują się długą żywotnością, nie należy zapominać, iż nie jest to niewyczerpywalne źródło energii.

Po kilku zimowych sezonach warto sprawdzić, jakie napięcie generuje akumulator. Jeżeli stopniowo ono maleje, na nic mogą zdać się próby jego doładowania za pomocą prostowników. Wtedy najlepszym sposobem na oszczędzenie sobie nerwów, jest wymiana akumulatora na nowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas