Materiał Partnera Dlaczego warto zabrać samochód na komputerową geometrię zawieszenia?

Dlaczego warto zabrać samochód na komputerową geometrię zawieszenia?

Bezpieczna jazda powinna być naszym priorytetem, niezależnie od tego czy podróżujemy sami, czy też wspólnie z całą rodziną. Trzeba przestrzegać zasad i nie przekraczać dozwolonej prędkości, a także regularnie zgłaszać się na przegląd naszego pojazdu. Warto także wykonać komputerową geometrię zawieszenia, mającą równie duże znaczenie dla bezpieczeństwa prowadzenia samochodu.

Charakterystyka komputerowej geometrii zawieszenia

Geometria zawieszenia, tak często bagatelizowana przez kierowców, powinna mieć dla nas kluczowe znaczenie. Określana jest jako zbiór parametrów, jakie określają położenie kół oraz ich ruch. Zanim zostanie przeprowadzona, mechanik musi dokonać weryfikacji stanu gumowo-metalowych elementów, jakie łączą wahacz z nadwoziem, a także sprawdzić sworznie wahaczy oraz sprawność drążków kierowniczych. Chociaż koszt wykonania komputerowej geometrii zawieszenia sięga nawet 200 zł, nie powinniśmy rezygnować z odwiedzin mechanika.

Jak objawia się nieodpowiednio ustawiona geometria?

Nieodpowiednio ustawioną geometrię można łatwo wykryć w trakcie jazdy – mówi nasz rozmówca z Serwisu samochodowego BS Sanecznik. Kiedy będziemy jechać prosto, kierownica nie będzie znajdować się w prawidłowym położeniu. Ponadto, samochód może być ściągany na lewą bądź prawą stronę i w inny sposób pokonywać zakręty w każdą z nich. Możliwe są także popiskiwania opon podczas skręcania i nierównomierne ich zużywanie, co napędzi dodatkowe koszty. Auto będzie się gorzej trzymać drogi i zabraknie mu dotychczasowej stabilności.

Zalety przeprowadzenia komputerowej geometrii zawieszenia

Komputerowa geometria zawieszenia niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to wspomniane bezpieczeństwo jazdy. Co więcej, samochód dobrze zachowuje się na jezdni, w prawidłowy sposób skręca i nie wydaje dziwnych odgłosów. Poczynimy także duże oszczędności, ponieważ nie będziemy zmuszeni szybciej niż to konieczne kupować opon.

Podziel się