Materiał Partnera Regeneracja podzespołów elektromechanicznych

Regeneracja podzespołów elektromechanicznych

Usterki elektromechaniczne stanowią istny koszmar dla współczesnych kierowców. Od czasu, kiedy samochody stały się zaawansowanym technicznie jednostkami, wzrosła lista potencjalnych awarii. Wszystkim posiadającym podjazd mechaniczny, sen z powiek spędza myśl o zakupie nowych części. Wiąże się to oczywiście z wydatkami, które jak to bywa w przypadku awarii, nie były planowaną częścią domowego budżetu. Czy zawsze awaria musi równać się wymianie?

Czym jest regeneracja części?

Elementem, z którym kierowcy mają najwięcej problemów, jest rozrusznik. Urządzenie do uruchamiania silnika spalinowego, które służy do obracania wału korbowego oraz nadania mu odpowiedniej prędkości obrotowej. Najczęstszą przyczyną awarii tego podzespołu jest zużycie eksploatacyjne. Zdarzają się również wady konstrukcyjne. Koszty związane z wymianą na nowy, w zależności od posiadanego modelu pojazdu, mogą wahać się  od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Bez sprawnego rozrusznika silnik po prostu nie odpali. Czy jednak zawsze jego awaria musi oznaczać gigantyczne koszty? Otóż nie. W specjalistycznie wyposażonych warsztatach elektromechanicznych, takich jak Brzozowski i Kowalewski Elektromechanika Samochodowa, można dokonać jego regeneracji. Jest to skomplikowany wieloetapowy proces, mający na celu przywrócenie zepsutego urządzenia do stanu normalnej użytkowości.

W rozrusznikach sporemu zużyciu podlegają głównie części mechaniczne, dlatego zastąpienie ich nowymi, przy odpowiedniej wiedzy i sprzęcie, jest po prostu możliwe. Regeneracja stanowi doskonałą alternatywę dla tanich zamienników nieznanych marek, a jej koszt jest zdecydowanie mniejszy od zakupu nowego. Jeżeli regeneracji dokona się w renomowanym zakładzie, w którym za wykonanie usługi odpowiada specjalistycznie wyszkolony personel, można mieć pewność, iż rozrusznik posłuży jeszcze przed długi okres.

Alternator i akumulator – elektryczne serce samochodu

We współcześnie produkowanych samochodach prawie wszystko sterowane jest za pomocą elektryki. W razie awarii alternatora, który odpowiedzialny jest za ładowanie akumulatora, pojazd praktycznie przestaje spełniać swoją funkcję. W alternatorach najczęściej zużywają się szczotki oraz łożyska. Są to łatwe do zastąpienia części. Uszkodzony alternator również najlepiej poddać regeneracji. Dla wyspecjalizowanych warsztatów naprawa alternatora nie stanowi żadnego problemu. Unikać należy tanich zamienników oraz alternatorów używanych, przy których nigdy nie ma się pewności, czy podzespół taki posłuży kilka lat, czy kilka tygodni. Ważne jest powierzenie samochodu wykwalifikowanym warsztatom elektromechanicznym. Zyskuje się wtedy pewność, że wszystko będzie działało prawidłowo.

Opracowanie:

Podziel się