Artykuł sponsorowany Dlaczego warto korzystać z profesjonalnej przechowalni opon?

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnej przechowalni opon?

Przechowywanie opon sezonowych dla wielu kierowców jest prawdziwym utrapieniem. Zabierające sporo miejsca ogumienie zmieniane dwa razy w ciągu roku musi być magazynowane w sposób odpowiedni – niewłaściwe warunki wpływają bowiem negatywnie na strukturę opon i m.in. szybsze starzenie mieszanki. Istnieje jednak doskonałe rozwiązanie dla kierowców korzystających z opon sezonowych – specjalna przechowalnia.

Sporo miejsca

Komplet opon niezależnie od rozmiaru koła zajmuje sporo przestrzeni. Jeśli ogumienie sezonowe nie wykazuje nadmiernych oznak zużycia, to po wymianie na letnie czy zimowe zamienniki należy zachować je do następnej wizyty u wulkanizatora. W tym momencie u wielu kierowców pojawia się spory problem, który związany jest z przechowaniem opon. Zabierają one dużo miejsca, a przechowywanie ich w domu czy mieszkaniu jest z wielu względów niezalecane. Warto w takim wypadku skorzystać z usług dobrego serwisu wulkanizacyjnego.

Będzie on w stanie zapewnić klientowi usługę przechowania opon. Jest to zatem rozwiązanie korzystne ze względu na oszczędność miejsca – problemy z gorączkowym opróżnianiem piwnicy czy innych pomieszczeń gospodarczych oraz załadunkiem i rozładunkiem ogumienia znikają właśnie dzięki przechowalni. Firma Lodzopony.pl opony swoich klientów magazynuje i przechowuje w bezpieczny i odpowiedni sposób. Co dokładnie to oznacza i dlaczego jest tak istotne?

Właściwe warunki przechowywania opon

Jeżeli nawet dysponujemy odpowiednią przestrzenią do przechowywania ogumienia we własnym zakresie, to niekoniecznie oznacza to, że opony magazynowane będą właściwie. Warunki w tym wypadku są kluczowe i mają znaczący wpływ na stan mieszanki. Narażone na zmiany starzeniowe opony mogą z czasem ulegać pękaniu i wietrzeniu, a nierzadko odkształcają się właśnie ze względu na nieprawidłowe przechowywanie. Problem ten nie występuje w przypadku wyboru profesjonalnej przechowalni opon.

Dobry wulkanizator świadczący tego typu usługi zagwarantuje magazynowanie ich w optymalnych warunkach i zabezpieczenie całego kompletu. Znajdą się one w pomieszczeniu czystym, w miejscu chłodnym i zaciemnionym, co również jest bardzo ważne. Ogumienie przechowywane w otoczeniu ostrych lub iskrzących przedmiotów czy substancji chemicznych może szybko ulec zniszczeniu – zagrożenie to jest także skutecznie eliminowane dzięki usługom przechowalni opon. Warto zatem korzystać z takiego rozwiązania, co pozwoli użytkownikom ogumienia sezonowego magazynować je w doskonałych warunkach i zapewni komfort przy wymianie m.in. ze względu na brak konieczności kłopotliwego załadunku i rozładunku opon.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas