Materiał Partnera Uszkodzone koło – jakie usługi serwisowe wykona dobry zakład wulkanizacyjny?

Uszkodzone koło – jakie usługi serwisowe wykona dobry zakład wulkanizacyjny?

Zniszczenie koła samochodowego to spory kłopot, który poważnie wpływa na właściwości trakcyjne pojazdu. Z tego względu należy w takiej sytuacji niezwłocznie udać się do zakładu wulkanizacyjnego, co często wiąże się m.in. z koniecznością przetransportowania auta na lawecie. Okazuje się jednak, że zarówno felgę, jak i oponę, można skutecznie zregenerować. Na czym polegają takie usługi wulkanizacyjne?

Uszkodzona opona

Naprawa opon to temat kontrowersyjny wśród kierowców. Wielu właścicieli pojazdów nie uznaje takiej metody serwisowania ogumienia, decydując się tym samym na zakup nowej opony w miejsce uszkodzonej. W wielu przypadkach możliwa jest jednak pełna regeneracja, która nie wpływa w żaden sposób na parametry jezdne opony, a tym samym bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzenie naprawy opon w sprawdzonym zakładzie wulkanizacyjnym świetnie sprawdza się przy uszkodzeniach czoła bieżnika.

Często przytrafiające się kierowcom przebicie punktowe ogumienia nie musi być zatem sytuacją, która kwalifikuje oponę do wymiany i utylizacji. Można ją bowiem naprawić, czego podejmie się zakład wulkanizacyjny prowadzony przez Agnieszkę Zglinicką. Należy przy tym pamiętać o sprawdzeniu indeksu prędkości. Jeśli ogumienie przystosowane jest do wysokich prędkości, można je naprawić, jednak zalecanym rozwiązaniem jest kupno nowej opony. Koło to jednak nie tylko opona – to również felga, której uszkodzenie ma duży wpływ na właściwości jezdne samochodu. Czy obręcze także można naprawić u wulkanizatora?

Skuteczna regeneracja felg stalowych i aluminiowych

Najczęściej w samochodach osobowych stosowane są felgi aluminiowe, które niekiedy zastępowane są przez tańsze modele stalowe. W obu przypadkach uszkodzenie koła może doprowadzić do ich deformacji, a tym samym problemów z przyczepnością i sterowaniem autem. Felgi można jednak zregenerować u wulkanizatora. Profesjonalny zakład wulkanizacyjny poradzi sobie nawet z poważną naprawą, oferując swoim klientom m.in. spawanie felg.

Dobrym pomysłem jest renowacja obręczy, która pozwoli odświeżyć ich wygląd. Czynności serwisowe związane z regeneracją kół po ich uszkodzeniu to zadanie dla dobrego zakładu wulkanizacyjnego, który będzie też w stanie po przeprowadzonej naprawie odpowiednio wyważyć opony i koła. Pozwoli to uzyskać docelowe, rekomendowane przez producenta właściwości jezdne, zwiększyć bezpieczeństwo oraz pewność prowadzenia. Okazuje się więc, że kłopotliwe uszkodzenie opony czy zniekształcenie felgi nie musi oznaczać konieczności wymiany koła na nowe. Skuteczna naprawa wykonana przez wulkanizatora to rozwiązanie, o którym warto pamiętać.

Opracowanie:

Podziel się