Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się akumulatory AGM?

Czym charakteryzują się akumulatory AGM?

Akumulatory AGM osiągają nawet czterokrotnie lepszą wydajność cykliczną w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Technologia Absorbent Glass Mat jest świetnym rozwiązaniem dla dużych pojazdów wyposażonych w wiele różnych odbiorników prądu i systemów zarządzania. Urządzenia te doskonale sprawdzają się także w samochodach z systemem start - stop i wyposażonych w hamowanie rekuperacyjne. Rozwiązania zastosowane w tych elementach gwarantują ich szczelność i bezobsługowość. Jakie są zalety stosowania akumulatorów AGM?

Akumulatory AGM – zalety

W akumulatorach AGM elektrolit został w całości związany w macie z włókna szklanego. Zamiast tradycyjnych separatorów zlokalizowany jest pomiędzy płytami dodatnimi i ujemnymi. Gwarantuje to zabezpieczenie akumulatora przed ewentualnym rozwarstwieniem się elektrolitu. Włókno szklane cechuje się dużą porowatością, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne odprowadzenie gazów powstających podczas ładowania do płyty ujemnej. W tym miejscu następuje ich rekombinacja, czyli zamiana w wodę.

Akumulatory AGM są bezobsługowymi urządzeniami wykorzystywanymi wszędzie tam, gdzie niezbędne są jednostki zasilające całkowicie szczelne, bez wystąpienia ryzyka wycieku żrącego kwasu. Akumulatory te nie potrzebują kontrolowania gęstości i poziomu elektrolitu. Nie ma także konieczności uzupełniania wody destylowanej, co jest największą zaletą takich urządzeń. W akumulatorach AGM nie ma ryzyka wylania się elektrolitu.

Zastosowanie maty szklanej wpływa na zwiększenie trwałości urządzenia w pracy cyklicznej, gwarantując wydajność prądu rozruchowego i pracę akumulatora pod zwiększonym ciśnieniem. Akumulatory nie wymagają stawiania w pozycji poziomej i lepiej od tradycyjnych urządzeń odprowadzają ciepło. Są bardziej odporne na wstrząsy i wibracje. Nadają się doskonale do pracy buforowej, wspomagającej systemy zasilania, a w przypadku jego braku mogą stanowić główne źródło energii.

Dlaczego akumulatory AGM to dobre rozwiązanie?

Akumulatory wykonane w technologii AGM charakteryzują się najlepszą zdolnością przyjmowania ładunku. Urządzenia te to także gwarancja 4 - krotnie dłuższej żywotności i optymalizacji pod kątem niepełnych doładowań. Należy jednak pamiętać, że jeśli oryginalny akumulator w pojeździe był wykonany w technologii AGM, można go wymienić jedynie na akumulator AGM.

Jak mówi pracownik sklepu Batcar oferującego sprzedaż akumulatorów AGM: Akumulatory AGM znalazły swoje zastosowanie w pracy buforowej, zasilaniu awaryjnym, instalacjach C.O., systemach alarmowych, systemach telekomunikacyjnych i oświetleniu awaryjnym. Idealnie nadają się do zastosowania w silnikach łodzi, przyczepach kempingowych oraz samochodach z silnikami hybrydowymi. Sprawdzą się także w przypadku instalacji opartych na odnawialnych źródłach słonecznych.

Decydując się na zakup akumulatorów AGM, zaleca się wybór jedynie profesjonalnych firm oferujących taki asortyment. Urządzenia pochodzące od renomowanych światowych producentów to gwarancja jakości i wytrzymałości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas