Artykuł sponsorowany Jaki wybrać akumulator do quada?

Jaki wybrać akumulator do quada?

Wybór odpowiedniego akumulatora do quada może być nieco problematyczny. Zwłaszcza, gdy elektronika nie jest Twoim konikiem i nie znasz się na specjalistycznych podzespołach. Na jaki model wskazanego elementu postawić, gdy mowa o quadzie? Które parametry mają największe znaczenia i dlaczego? Poznaj najważniejsze zalecenia, zanim zdecydujesz się na określony model akumulatora.

Akumulator do quada – najważniejsze parametry techniczne elementu

Twoja maszyna odmówiła posłuszeństwa? Po zimie nie chce odpalić, a Ty zastanawiasz się, co szwankuje? Najprawdopodobniej akumulator, który trzeba wymienić. Na pytanie o to, jaki element powinieneś wybrać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Aby nie popełnić żadnego błędu, wystarczy jednak kierować się kilkoma zasadami oraz zaleceniami samego producenta. Zwróć uwagę na napięcie poprzedniego akumulatora, jego pojemność oraz prąd rozruchowy. Znajomość wskazanych parametrów na pewno ułatwi sprawę. Przy czym pamiętaj, że napięcie określane jest w woltach. Z kolei pojemność akumulatora wyrażana jest w jednostkach zwanych amperogodzinami. Wartość rozruchowa odnosi się natomiast do maksymalnego natężenia prądu, a więc siły, którą wskazany element jest w stanie w krótkim czasie oddać.

Zasilanie w quadzie nie powinno być traktowane pobieżnie, z nieuwagą. Nieodpowiednio dobrany lub kiepskiej jakości akumulator do quada, daje o sobie znać poprzez liczne problemy z uruchomieniem silnika, jego ciężką pracę lub specyficzne odgłosy. To oczywiście pierwsze, choć ostateczne objawy złej pracy elementu. Całkowity brak możliwości odpalenia pojazdu to ostateczność.

Gdzie szukać akumulatora do quada?

Czy trudno znaleźć dobry jakościowo akumulator do quada? Otóż okazuje się, że nie. Wątpliwości nie ulega jednak fakt, że ogromny wpływ na różnorodność oferty wyspecjalizowanych w branży sklepów ma stale rosnąca popularność tych pojazdów. – Jesteśmy dystrybutorem akumulatorów do wszelkiego rodzaju pojazdów, a konkretnie samochodów, motocykli, maszyn rolniczych i budowlanych czy sprzętów o mniejszych gabarytach – kosiarek czy quadów. Jako że quady zdobyły w Polsce ogromną popularność, odnotowujemy wzrost zainteresowania akumulatorami właśnie do nich. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Doradzimy, najlepiej jak umiemy. Cechuje nas bogaty asortyment i konkurencyjne, atrakcyjne ceny – podkreśla właściciel firmy BAT PROFI.

Jeśli nie jesteś pewny, jaki model akumulatora zamówić, poradź się specjalistów. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na bezawaryjnej pracy Twojego pojazdu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas