Materiał Partnera Czy uszkodzoną oponę można poddać naprawie?

Czy uszkodzoną oponę można poddać naprawie?

Uszkodzenie opony powodujące spadek ciśnienia i tym samym utratę pierwotnych parametrów to spory problem, który wymaga wymiany ogumienia. Jak się jednak okazuje, zniszczona opona może być z powodzeniem poddana regeneracji, którą zrealizuje dobry zakład wulkanizacyjny. Specjaliści w tym celu wykorzystują profesjonalne środki – jak dokładnie wyglądają takie naprawy i czy są możliwe w przypadku każdego uszkodzenia?

Skuteczna metoda naprawy

Brak powietrza w jednym z kół to widok oznaczający spory problem. Kierowca w takiej sytuacji zmuszony jest do wymiany opony, jeśli chce kontynuować jazdę samochodem. Dalsze podróżowanie z uszkodzonym ogumieniem spowoduje jeszcze większe jego zniszczenie, a w konsekwencji poruszanie się na samej feldze, co jest bardzo niebezpieczne i ma negatywny wpływ na przyczepność. Warto dokładnie przyjrzeć się oponie i zlokalizować źródło problemu. Może nim być np. uszkodzenie boczne – w takiej sytuacji najczęściej opona nadaje się już tylko do utylizacji.

Jeśli jednak spadek ciśnienia spowodowany jest przez uszkodzone czoło bieżnika, to renomowany serwis wulkanizacyjny prawdopodobnie będzie w stanie przywrócić właściwy stan techniczny ogumienia. W taki sposób działa Jarbet Wulkanizatorstwo – warsztat, w którym wykorzystywane są wyłącznie specjalne środki rekomendowane do regeneracji opon, takie jak np. materiały marki Rema TipTop nakładane w technologii na zimno. To właśnie ta metoda jest niezwykle skuteczna w uszczelnianiu uszkodzonej opony i daje możliwość przywrócenia jej pierwotnych parametrów. Czym dokładnie wyróżnia się takie rozwiązanie?

Krótki czas naprawy

Korzystanie z samochodu stało się jednym z bardzo ważnych punktów życia człowieka. Wielu osobom trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez własnego pojazdu – utrudnia to np. dojazd do pracy czy po zakupy. Z tego względu uszkodzenie opony musi być jak najszybciej wyeliminowane. Naprawa ogumienia w sprawdzonym serwisie wulkanizacyjnym może trwać bardzo krótko, jednak konieczne jest zastosowanie wspomnianej metody stosowanej przez profesjonalistów. Pozostaje ona przy tym wytrzymałym i skutecznym rozwiązaniem naprawczym.

Załatanie bieżnika właściwym materiałem to sposób gwarantujący bezpieczne przygotowanie opony do dalszej jazdy. Wykorzystanie pras do wulkanizacji też zapewnia satysfakcjonujące rezultaty, jednak pozostaje nadal metodą mniej popularną ze względu nie tylko na konieczność posiadania przez serwis tego typu specjalistycznego sprzętu, ale również długi czas oczekiwania na realizację usługi. Uszkodzoną oponę można zatem poddać naprawie, ale ta możliwa jest przeważnie tylko w sytuacji, gdy zniszczeniu uległo czoło bieżnika, a wulkanizator dysponuje odpowiednimi materiałami do regeneracji ogumienia.

Opracowanie:

Jarbet Wulkanizatorstwo, Naprawa opon, Wymiana opon

Pabianice , Rypułtowicka 48

Podziel się