Artykuł sponsorowany Co wyróżnia nowoczesny warsztat samochodowy?

Co wyróżnia nowoczesny warsztat samochodowy?

Nowoczesne samochody wymagają nowoczesnej opieki. Na drogach bardzo często pojawiają się samochody zaawansowane technologicznie – warsztat samochodowy, aby dorównać kroku technologii musi rozwijać zaplecze techniczne, aby móc serwisować zarówno klasyczne auta, jak i w pełni zelektronizowane samochody. Czym konkretnie wyróżnia się nowoczesny warsztat na tle tradycyjnego?

Posiadacze nowoczesnych pojazdów mają zawężony wybór warsztatów samochodowych – jednak korzystanie z takiego serwisu daje gwarancję profesjonalnego podejścia. Nie wszystkie samochody da się naprawić za pomocą podstawowych narzędzi. Warsztat, który chce utrzymać się na rynku, musi inwestować w nowoczesne sprzęty, specjalistyczne oprogramowania do diagnostyki komputerowej, urządzenia pomiarowe i inne.


Nowoczesny warsztat samochodowy – bogata oferta

Jednym z wyróżników nowoczesnego warsztatu będzie bogata oferta obejmująca o wiele więcej niż podstawowe czynności związane z przeglądami i drobnymi naprawami. Oto kilka przykładów usług oferowanych przez nowoczesny serwis:

  • Chiptuning – to coraz bardziej popularna usługa, która pozwala wykorzystać rezerwy silnika. Fabrycznie wyprodukowany samochód musi mieć zachowaną pewną rezerwę mocy – wiąże się to z masową produkcją aut, jak również z przepisami, ale także z tym, że dzięki rezerwie silnik będzie wciąż pracował, nawet jeżeli będzie źle eksploatowany – poprzez bark wymiany części na czas czy używanie złego paliwa. Jeżeli jednak wiemy, że będziemy dobrze traktować silnik – warto odzyskać rezerwę, zabraną przez fabrykę. Chiptuning pozwala na osiąganie większych prędkości, wzrost bezpieczeństwa, a nawet na obniżenie kosztów paliwa.
  • Diagnostyka komputerowa – jest konieczna dla serwisu w pełni lub w części zelektronizowanych pojazdów. Komputer pozwala szybko i precyzyjnie wykryć błędy w systemach samochodowych, a następnie je usunąć. Nowoczesny warsztat samochodowy będzie korzystał z najnowszego i stale aktualizowanego oprogramowania.
  • Nowoczesne czyszczenie filtrów – najnowocześniejsza metoda pozwala na wyczyszczenie filtrów cząstek stałych w taki sposób, że ich parametry przywrócone zostają do parametrów filtra nowego. Jednym z warsztatów oferujących tę usługę jest JDM Cars.

Poza powyższymi usługami profesjonalne warsztaty świadczą również tradycyjne usługi dla klasycznych samochodów.

Fachowcy w warsztacie samochodowym

Oczywiście nowoczesny warsztat to nie tylko komputery, ale też specjaliści w swoim fachu. Profesjonalny warsztat zatrudnia mechaników i elektromechaników, którzy są doświadczonymi fachowcami w swojej dziedzinie. Rzetelny pracownik i nowoczesny sprzęt to gwarancja najwyższej jakości obsługi klienta. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas