Materiał Partnera Jak kupować akumulator do pojazdów?

Jak kupować akumulator do pojazdów?

Do różnych typów pojazdów, stosuje się inne akumulatory. Odmienne osprzęty zastosowujemy zatem w ścigaczach, motorach, samochodach osobowych, czy też w maszynach rolniczych. Przy dobrze akumulatora, ważne jest to, aby miał on odpowiednią pojemność, potrafił sprawnie wprawić silnik w ruch, a także, aby był żywotny. Istotne są również takie wyznaczniki, jak rozmiar, a także możliwość umieszczania w różnych pozycjach.

Kupuj tylko w specjalistycznych sklepach

Dzisiaj akumulatory można kupić w różnych sklepach: w hipermarketach, sklepach rolniczych, sklepach instalatorskich, a także w szeroko wyspecjalizowanych warsztatach. Najlepiej jednak dokonywać zakupu u sprawdzonych i dedykowanych dystrybutorów, których działalność, opiera się właśnie o sprzedaż, a także naprawę akumulatorów. Tego typu firmy oferują najczęściej konstrukcje zarówno dla starszych i mniej wymagających pojazdów, jak i dla tych nowoczesnych, które mają znacznie wyższy poziom zapotrzebowania energetycznego. Dobry dystrybutor jest również w stanie zaproponować akumulatory różnych typów – kwasowo-ołowiowe, żelowe, AGM – od najlepszych światowych producentów takich, jak BANNER, CENTRA, MOLL i od szczególnie polecanej w Polsce marki VARTA. Taki zakres handlowy przedstawia między innymi firma AKUMA-SERWIS, która specjalizuje się zarówno w dystrybuowaniu akumulatorów, jak i w ich naprawach. Warto przy tym wiedzieć, że podmiot ten zawsze gwarantuje pełne doradztwo techniczne. Szybki wgląd w dokumenty samochodowe i wizja lokalna, pozwalają na określenie, jakie urządzenie, będzie najlepsze dla naszego jednośladu, maszyny rolnej, czy też samochodu osobowego!

Akumulatory dla nowych aut osobowych

Największym wyzwaniem dla producentów i dystrybutorów akumulatorów, są obecnie nowoczesne, szeroko zelektronizowane oraz zautomatyzowane pojazdy. To właśnie samochody osobowe z wieloma odbiornikami prądu, wymagają posiadania pod maską wysokiej jakości akumulatora, który nie rozładuje się po kilku tygodniach eksploatacji. Unikać zatem powinno się rozwiązań kwasowo-ołowiowych, a wybierać bezsprzecznie należy te w technologii ECM oraz AGM, które są niesamowicie wydajne nawet dla pojazdów z napędem hybrydowym. Z czego składaj się jednak akumulator AGM? Przede wszystkim jego konstrukcja, oparta jest o elektrolit umieszczony w matach szklanych, które w pełni go absorbują. Dzięki temu można uzyskać zjawisko wysokiej rezystancji elektrycznej, przekładającej się na wyższe napięcie w zaciskach, a tym samym na dłuższy czas pracy. Pamiętaj jednak o tym, że nie ma sensu instalować akumulator AGM w starszych autach. Nigdy nie myl również typu AGM, z akumulatorem żelowym, często wykorzystywanym w ścigaczach, wózkach golfowych, czy w karetkach… 

Podziel się