Artykuł sponsorowany Akumulatory do camperów. Polecane modele

Akumulatory do camperów. Polecane modele

Na rynku można znaleźć wiele firm produkujących akumulatory do camperów. To sprzęt niezawodny, ale różni się od siebie wieloma parametrami. Wybierając konkretny model, należy odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania. Od nich będzie zależało, czy wszystkie elementy w pojeździe będą działały prawidłowo i długo. Komfortowa podróż nie może obejść się więc bez sprawnego akumulatora.

W jakich warunkach będzie pracował akumulator?

Akumulatory różnią się miedzy sobą całą masą parametrów. Najważniejsze z nich, które należy wziąć pod uwagę, to:

  • sposób emisji gazów – akumulatory podczas pracy wytwarzają wodór, który może być szkodliwy dla ludzi; wyróżnia się modele o niskiej emisji gazów oraz takie, które rekombinują gazy wewnętrznie,
  • położenie akumulatora – jeśli miejsca w camperze jest niewiele, sprzęt musi być czasem nachylony pod dużym kątem,
  • zasobność w energię – czasami niezbędny może okazać się montaż większej ilości akumulatorów.

Akumulatory do camperów mogą różnić się również czasem ładowania oraz sposobem ich obsługi. Najwygodniejsze są modele bezobsługowe, ale można zdecydować się także na takie, które wymagają minimum uwagi.

Wiedząc, jakie parametry należy wziąć pod uwagę, można zacząć wybieranie pasującego do nich modelu. Na rynku można znaleźć wiele akumulatorów, które są uniwersalne i będą pasowały do większości camperów. Warto przy tym pamiętać, że same samochody różnią się mocno między sobą. Mniejsze modele nie zawsze zmieszczą duży akumulator, pod uwagę trzeba brać więc w pierwszej kolejności ilość miejsca, jaką można na niego przeznaczyć. Najlepsze akumulatory łączą w sobie wewnętrzną rekombinację gazów i możliwość działania pod dużym nachyleniem. Mają budowę kompaktową, są bezobsługowe oraz można je szybko podładować.

Ile energii powinien gromadzić w sobie akumulator?

Akumulatory do camperów różnią się ilością energii, którą można w nich przechowywać. W sklepach zajmujących się ich dystrybucją, na przykład w AkumulatorPoznan.pl, można znaleźć modele o różnej mocy czy żywotności. To, jaki zapas energii musi się w nich znaleźć, zależy między innymi od:

  • ilości sprzętu, który będzie do nich podłączony i jego indywidualnego zapotrzebowania,
  • czasu, przez jaki sprzęt będzie miał działać,
  • współczynnika bezpieczeństwa – oblicza się go, aby uwzględnić dodatkowe zużycie energii.

Więcej energii może dać większy i cięższy model. Trzeba więc dokładnie zaplanować swoje zapotrzebowanie. Duży akumulator nie zawsze się zmieści, a mały naraża podróżników na przerwę w dostawie prądu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas