Materiał Partnera 4 zalety zakupu auta poleasingowego

4 zalety zakupu auta poleasingowego

Samochód poleasingowy to pojazd oddany przez leasingobiorcę po zakończeniu okresu umowy leasingowej polegającej na użyczeniu auta w zamian za comiesięczne raty. Po ustaniu umowy leasingodawca może wykupić samochód lub nie – wówczas pojazd staje się własnością firmy leasingowej i jest wystawiany na sprzedaż. Zakup takiego samochodu może zostać sfinansowany gotówką, kredytem lub leasingiem. Jakie są korzyści?

Sprawdzony stan techniczny

Samochody poleasingowe to zwykle auta w bardzo dobrym stanie technicznym i z udokumentowaną historią napraw. Ryzyko, że kupimy auto poleasingowe z przekręconym licznikiem lub z ukrytymi wadami praktycznie nie istnieje. Serwis auta objętego umową leasingu odbywa się wyłącznie w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, co daje pewność, że zastosowane części zamienne są oryginalne.

Auta poleasingowe w salonach sprzedaży Automeritum w Krakowie i w Łodzi przechodzą drobiazgową kontrolę przed włączeniem do oferty. Kupując samochód, otrzymujemy pełne informacje o poprzednich właścicielach, przeprowadzonych naprawach gwarancyjnych oraz historii pojazdu. Co więcej, każde auto wystawiane na sprzedaż przygotowywane jest przez fachowców z działu autodetailingu.

Młody samochód w atrakcyjnej cenie

Auta poleasingowe trafiają na sprzedaż zwykle po okresie dwóch lub trzech lat, a więc są to samochody stosunkowo młode i bardzo często jeszcze na gwarancji. Cena takiego auta może być niebywale atrakcyjna, nawet o kilkanaście procent niższa od propozycji indywidualnych sprzedawców i komisów.

Bezpieczna transakcja

Dealer samochodowy w Krakowie zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego modelu oraz gwarantuje uczciwą transakcję – klient otrzymuje szczegółowy raport zawierający wszystkie dane techniczne wybranego pojazdu, nr VIN, informacje o serwisie oraz dokładny spis wyposażenia. Oprócz tego do dyspozycji kupujących jest komplet zdjęć przygotowanych przez niezależnego rzeczoznawcę. Każdy samochód przechodzi badanie techniczne i proces auto detailingu, czyli mycie, konserwację wnętrza, rewitalizację lakieru oraz detailing szyb. Na auta może zostać udzielona opcjonalna gwarancja obejmująca najważniejsze podzespoły mechaniczne na okres maksymalnie 36 miesięcy.

Elastyczne formy finansowania zakupu

Zakup auta poleasingowego można sfinansować kredytem dla osób fizycznych lub umową leasingową. Firmy mają możliwość odliczenia podatku VAT, ponieważ dealer wystawia fakturę z pełną stawką.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas