Materiał Partnera Chcesz szyć profesjonalnie – zainwestuj w profesjonalną maszynę do szycia

Chcesz szyć profesjonalnie – zainwestuj w profesjonalną maszynę do szycia

Maszyna do szycia powstawała długie lata, a efekt który dziś nas zadowala, opatrzony był wieloma problemami. Początki maszyny wiążą się oczywiście z wynalezieniem igły, z których najstarsze pochodziły z 1750 r. p.n.e. tworzone były głównie z kości i rogów. Co ciekawe, ich obecny kształt jest praktycznie taki sam. Zmianie uległy jedynie materiały, z których są one wykonane. Pierwszą osobą, która podjęła się stworzenia maszyny do szycia, był niemiecki imigrant, który w 1755 roku uzyskał brytyjski patent na igłę przeznaczoną do szycia mechanicznego. Niestety, projekt ten nie był doskonały i maszyna w tamtym czasie nie powstała. Bazując na tych pomysłach oraz  kilku innych patentach, swój projekt na nowo stworzył Isaac  Singer. Dzięki niemu powstała pierwsza na świecie sprawnie działająca maszyna do szycia. Od tego momentu krawiectwo wstąpiło na zupełnie nowy etap rozwoju.

Czym kierować się przy wyborze dobrej maszyny do szycia?

W obecnych czasach mamy na rynku olbrzymi wybór sprzętu do szycia. Są to maszyny stworzone zgodnie z najnowszymi trendami z użyciem dostępnych technologii. Posiadają duże możliwości pracy z różnymi rodzajami materiałów. W wybranych modelach komputerowych wystarczy zaprojektować wzór, aby maszyna sama go wykonała na tkaninie. To tylko drobny przykład możliwości współczesnych maszyn do szycia. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele modeli maszyn różnych producentów. Wszystkie wywodzą się wprost od wynalazku Isaaca Singera z XIX wieku, rzeczą jednak naturalną (wiążącą się z postępem technologicznym) jest to, że coraz więcej maszyn różni się od tradycyjnej maszyny mechanicznej. Typów jest sporo, różni je nie tylko liczba funkcji, ale też automatyzacja, dlatego decyzja o wyborze odpowiedniej maszyny powinna być poprzedzona wnikliwą analizą tematu. Należy wziąć również pod uwagę, czy maszyna będzie używana do prac domowych, czy może do produkcji. W tym drugim przypadku należy poważnie zastanowić się nad zakupem maszyn przemysłowych posiadających dużo większą trwałość oraz wydajność. Korzystając z naszej wiedzy oraz doświadczenia,  można się dowiedzieć, czy wybrana maszyna spełni Państwa oczekiwania. Dzięki nam, można dokładnie przyjrzeć się wybranej maszynie i porównać ją z podobnym urządzeniem innej marki. Korzystając z tego przyszły użytkownik może łatwiej dokonać wyboru testując różne modele z podobnej półki cenowej. Dla każdego zainteresowanego klienta oferujemy prezentację danej maszyny, połączoną z instruktażem z jej obsługi. Ponadto, w razie ewentualnych pytań dotyczących użytkowania sprzętu, już po jego zakupie, oferujemy bezpłatne konsultacje z naszym specjalistą. Udzielamy również  porad z zakresu metod pracy w programie do projektowania haftów i edycji gotowych wzorów oraz przygotowania materiału i hafciarki do wykonania haftu komputerowego. Jest to niezwykłe ułatwienie dla kupujących. Pomagamy klientom starającym się o dotacje na otwarcie oraz rozwój działalności, w zakresie doboru sprzętu do pracowni krawieckiej.  

Oferta sklepu internetowego oraz stacjonarnego obejmuje na przykład:

Pochodzą one z  renomowanych firm - Brother, Bernina, Elna, Janome, Juki, Husqvarna, Minerva. W ofercie posiadamy także akcesoria do tych maszyn. Urządzenia sprzedawane w naszym sklepie są niezawodne, nowoczesne, zaskakująco  łatwe w obsłudze, zachwycają precyzją ściegów, ułatwiają wykonanie każdego trudnego zadania krawieckiego. Taki sprzęt to spełnienie marzeń!

Opracowanie:

Podziel się