Materiał Partnera Jaką maszynę do szycia kupić do zakładu krawieckiego?

Jaką maszynę do szycia kupić do zakładu krawieckiego?

Maszyna do szycia to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia profesjonalnego zakładu krawieckiego. Na rynku można znaleźć tysiące modeli, lecz większość z nich nie nadaje się nawet do użytku domowego. Jaką maszynę do szycia kupić – nową czy używaną? Postaw na najwyższą jakość i wybierz sprzęt, który sprosta oczekiwaniom Twojego przedsiębiorstwa!

Zaufaj kultowym markom!

Nie da się ukryć, że wielu krawców ufa jedynie kultowym markom maszyn do szycia, które istnieją na rynku od wielu lat. Nie bez powodu! Tego typu urządzenia są na tyle solidne, że przez dziesiątki lat firmy nie straciły renomy, stale się rozwijają i ulepszają swoje sprzęty. Jeśli zależy Ci na maszynie do szycia, która będzie odporna na nadmierną eksploatację i posłuży wiele lat – warto zainwestować w kultowy sprzęt. Czasami używana maszyna do szycia od znanego producenta sprawdzi się o wiele lepiej niż nowa.

Nowe nie znaczy lepsze

Dzisiejsze maszyny do szycia bardzo często pochodzą z masowej produkcji, gdzie są wytwarzane przez niemal zupełnie bezobsługowe urządzenia. Co więcej, XXI wiek można zdecydowanie uznać za wiek tworzyw sztucznych. Plastik to surowiec niezwykle tani, lecz nigdy nie dorówna wytrzymałości metalu, z którego są wykonane najważniejsze elementy kultowych maszyn. Nawet niewielkie uderzenie może spowodować pęknięcie tworzywa sztucznego, dlatego też warto zwrócić uwagę, z czego dokładnie jest wykonane dane urządzenie. Oczywiście można zakupić nową maszynę do szycia, która będzie wyprodukowana przez profesjonalnego producenta, lecz będzie to kolosalny wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Pamiętaj, że sprzęty produkowane za czasów naszych dziadków lub rodziców służyły dziesiątki lat, a obecnie nawet zwykły telewizor psuje się po upływie gwarancji.

Obawiasz się napraw?

Właściciele zakładów krawieckich zwykle obawiają się, że jeśli zakupią używaną maszynę – konieczne będzie jej częste serwisowanie. Jeśli powstrzymuje Cię to przed zakupem solidnego, lecz używanego sprzętu, znajdź zaufany serwis maszyn, w którym zakupisz sprzęt z drugiej ręki. Przykładem może być przedsiębiorstwo Majster, którego siedziba znajduje się w Karczowie. Kupując u doświadczonego mechanika, masz pewność, że maszyna została przez niego dokładnie sprawdzona i jej stan techniczny jest znany. W razie jakiejkolwiek awarii możesz też szybko zgłosić się do serwisu i uzyskać natychmiastową pomoc. Pamiętaj, że usterki zdarzają się zawsze. Czasami nawet częściej w przypadku nowych maszyn niż używanych, które zostały naprawione przez specjalistę i są regularnie konserwowane.

Podziel się