Artykuł sponsorowany Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest jedną z trudniejszych i istotniejszych decyzji finansowych. W ten sposób możemy zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci lub ciężkiej choroby. Dlatego warto dokładnie przeanalizować oferty popularnych ubezpieczycieli. Nie podejmujmy ostatecznej decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeśli mamy wątpliwości, skorzystajmy z pomocy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Jeśli chcemy zagwarantować sobie maksymalną ochronę, świetnym rozwiązaniem będzie dodatkowe ubezpieczenie na życie. Jest to bardzo ważna decyzja finansowa, dlatego nie podejmujmy jej pochopnie. Agencje ubezpieczeniowe w tym Centrum Finansowe Ates Dagmara Florczak proponują klientom zróżnicowaną ofertę. Rozszerzeń do umowy podstawowej może być nawet kilkanaście. Pamiętajmy, że im bardziej zróżnicowana oferta, tym lepiej. Z drugiej strony nie oznacza to wcale, że musimy wybrać wszystkie dodatki.

Jak wybrać umowę dodatkową?

Zanim podpiszemy umowę dodatkową, zastanówmy się, jaką mamy sytuację finansową. Weźmy pod uwagę wykonywaną pracę, sposób spędzania wolnego czasu i tryb życia. Koniecznie też zwróćmy uwagę na nasz wiek, zdrowie i liczbę członków rodziny.

Nasze wynagrodzenie ma wpływ na wybór rozszerzeń. Umowa dodatkowa nie może zrujnować naszego budżetu. Dlatego zastanówmy się, które opcje są niezbędne, a które niekoniecznie. Dzięki temu dodatkowe ubezpieczenie nie będzie generować dodatkowych kosztów. Najtańsza polisa ochronna (zabezpieczająca najbliższych na wypadek śmierci ubezpieczonego) kosztuje około 30 zł. Za każdy dodatek musimy zapłacić od kilku do kilkunastu złotych.

Następnie zwróćmy uwagę na zawód, który wykonujemy. Inną ofertę powinien wybrać pracownik fizyczny, inną górnik, a jeszcze inną pracownik biurowy. U pracownika fizycznego istnieje duże ryzyko kontuzji i urazów. Górnik powinien wybrać ubezpieczenie na wypadek trwałej niezdolności do wykonywania pracy. Z kolei pracownik biurowy jest narażony na choroby serca.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Ofertę powinniśmy dostosować, biorąc pod uwagę również swoje hobby. Czytanie książek i oglądanie filmów nie wiążą się z takim ryzykiem jak skoki na bungee czy spadochroniarstwo. Jeśli lubimy adrenalinę i prowadzimy aktywny tryb życia, zwróćmy uwagę na ubezpieczenie NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Zastanówmy się też, czy jeździmy dużo samochodem. Jeśli tak, warto wybrać dodatek związany z prowadzeniem pojazdu. Chroni nas na wypadek trwałego kalectwa. Zapewnia też bliskim ochronę  na wypadek naszej śmierci w wypadku komunikacyjnym. Pamiętajmy też, że ochronę możemy zapewnić nie tylko sobie, ale też najbliższym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas