Materiał Partnera Jakie ubezpieczenie wybrać na wakacje?

Jakie ubezpieczenie wybrać na wakacje?

Lato coraz bliżej, więc powoli każdy z nas myśli o jakimś wyjeździe na wakacje. Warto, więc pomyśleć o dodatkowym, prywatnym ubezpieczeniu turystycznym, który daje nam lepszą opiekę i możliwości, niż te oferowane przez biura turystyczne. Na urlopie zdarzają się różne sytuacje, w których potrzebujemy pomocy medycznej. Wykupując ubezpieczenie przed wyjazdem, zaoszczędzimy wiele stresu i będziemy mogli w pełni cieszyć się wakacjami.

Po co ubezpieczenie podróżnicze?

Każdemu z nas zależy na bezpiecznym wyjeździe. Jednak zdarzają się sytuacje losowe i wypadki, niezależne od nas. Taka polisa turystyczna pozwala nam uzyskać bezpłatną pomoc medyczną obejmującą zarówno wizytę u lekarza, jak i pobyt w szpitalu czy operację. Aby nie zostać obciążonym wysokimi kosztami leczenia, warto przed wyjazdem na urlop wykupić sobie takie ubezpieczenie. Nie są to wielkie koszty, a zaoszczędzi nam to wiele problemów. Najtańsze i najlepiej dobrane do naszych indywidualnych potrzeb ubezpieczenie, otrzymamy u zaufanego przedstawiciela ubezpieczeniowego. Specjalista doradzi nam również na, co zwrócić uwagę wykupując taką polisę. Doświadczony agent ubezpieczeniowy Wojciech Przygoda to gwarancja profesjonalizmu i rzetelnej wiedzy, do którego warto zwrócić się rozważając zakup ubezpieczenia turystycznego.

Zalety polisy turystycznej

Niezależnie od tego czy wybieramy się na długi czy krótki urlop, nie należy zapominać o ubezpieczeniu. Szczególnie gdy wybieramy się za granicę, ta kwestia, to priorytet. Polisa turystyczna obejmuje wiele wariantów i w zależności w jaką podróż się wybieramy, możemy dobrać ją do swoich potrzeb. W przypadku lotu samolotem warto wykupić ubezpieczenie obejmujące zaginięcie, bądź uszkodzenie bagażu. Jeśli wybieramy się na narty, powinniśmy pomyśleć o wyższym pakiecie zdrowotnym, gdyż jesteśmy bardziej narażeni na jakiś poważny uszczerbek na zdrowiu. Możemy również ubezpieczyć cenny sprzęt, który bierzemy ze sobą w podróż, kradzież czy zagubienie dokumentów. Jeśli zależy nam na spokojnym urlopie, w szczególności, gdy wybieramy się na niego z dziećmi, nie powinniśmy lekceważyć wykupu polisy.

Podróże po Unii Europejskiej

Polacy przebywający w kraju Unii Europejskiej mogą uzyskać bezpłatną pomoc medyczną na takiej samej zasadzie i warunkach, jak obywatele tego kraju, w którym zdarzył się wypadek. Taka pomoc jest udzielana na podstawie karty EKUZ z NFZ, która jest wydawana bezpłatnie. Niestety nie obejmuje ona wszystkich kosztów leczenia i dlatego warto się zorientować czy jednak nie będzie potrzebne dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Podziel się