Artykuł sponsorowany Co zrobić w sytuacji, gdy TU odmawia wypłaty odszkodowania?

Co zrobić w sytuacji, gdy TU odmawia wypłaty odszkodowania?

Wypłata odszkodowania z reguły jest obowiązkiem ubezpieczyciela w ciągu 30 dni od przekazania zawiadomienia o szkodzie. Przed tym wydawana jest decyzja płatnicza, w której przekazuje się informację o wysokości przyznanego odszkodowania razem z uzasadnieniem swojego stanowiska. Są jednak takie sytuacje, gdy osoba poszkodowana otrzymuje odmowę wypłaty odszkodowania. Co zrobić w takiej sytuacji?

Możliwości pomocy w uzyskaniu odszkodowania z TU

Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe wydaje odmowę wypłaty odszkodowania, warto skierować sprawę do sądu. Zaleca się wcześniejsze podjęcie negocjacji z ubezpieczycielem. W sytuacji kwestionowania przebiegu zdarzenia przez TU, podstawy prawnej roszczenia lub wskazywania, że odpowiedzialny za szkodę jest inny podmiot – wystąpienie do sądu jest przeważnie jedynym sposobem na skuteczne wyegzekwowanie roszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z koniecznością pokrycia kosztów sądowych, a w razie oddalenia powództwa sąd może obciążyć poszkodowanego również kosztami procesu.

Przed zgłoszeniem sprawy do sądu, należy, więc przygotować merytoryczną reklamację. Można ją złożyć pisemnie, ustnie lub elektronicznie z wyszczególnieniem procedur przewidzianych przez ubezpieczyciela, ma on obowiązek odpowiedzieć na nią w przeciągu 30 dni albo w szczególnych sytuacjach w ciągu 60 dni. W sytuacji, gdy data ta będzie przekroczona uznaje się, że reklamację rozpatrzono pozytywnie. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z pomocy agenta odszkodowań. Działalność firm dochodzących wypłaty odszkodowań sprawia, że ich wysokość może wzrosnąć nawet o kilkaset procent w stosunku do pierwotnej propozycji składanej przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Doświadczenie agentów powoduje, że można otrzymać kompleksową pomoc przy dochodzeniu m.in. odszkodowania z tytułu utraty zdrowia, za szkody majątkowe i rzeczowe, zadośćuczynienie i odszkodowanie za śmierć najbliższych oraz roszczenia rentowe.

Zalety pomocy agenta ds. odszkodowań

Odmówienie wypłacenia odszkodowania nie jest czymś, co zamyka drogę do otrzymania odszkodowania.  Należy jednak pamiętać, że bez względu od rodzaju działania, jakie podjęto po odmownej decyzji ubezpieczyciela, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie, aby podjąć dyskusję z zakładem ubezpieczeń. Właśnie, dlatego jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest skorzystanie z usług agenta ds. odszkodowań. Osoba taka posiada niezbędne doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej oraz doradztwie, a także znajomość przepisów prawnych. To i wiele innych wymagań powoduje, że do odszkodowań Zbigniewa Zysko z Suwałk zgłasza się tak wiele osób, którym zależy na kompleksowej pomocy w dochodzeniu swoich roszczeń. Co ważne, w tego typu firmach porady są darmowe, ponieważ prowizja pobierana jest z wypłacanego odszkodowania.

Potrzeby odszkodowań są zróżnicowane, ponieważ mogą dotyczyć wielu dziedzin życia. Właśnie, dlatego tak ważne jest, aby działać kompleksowo i poszukiwać firm, które oferują dopłaty do odszkodowań nie tylko komunikacyjnych, ale także związanych z działalnością rolniczą, wypadkami przy pracy czy z przyczyn niezależnych. Wielu ubezpieczycieli dąży do jak najniższych należności. Dochodzenie swoich praw zwykle wiąże się ze skomplikowanymi i czasochłonnymi procedurami. Powierzenie dochodzenia odszkodowania specjalistom zwiększa szansę na uzyskanie satysfakcjonującej wypłaty. Dlatego w sytuacji, gdy proponowana przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania jest zbyt niska, warto skontaktować się ze specjalistami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas