Materiał Partnera Czy opłaca się kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Czy opłaca się kupić AC dla starszego modelu samochodu?

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, lecz pozostałe polisy można wybrać w zależności od potrzeb. Najchętniej jest kupowane oczywiście dodatkowe ubezpieczenie AC. W przypadku starszego samochodu wiele osób zastanawia się, czy jest ono opłacalne. Która ubezpieczalnia zgodzi się na zakup polisy AC w przypadku starego auta? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Przed czym chroni podstawowe OC?

Podstawowa polisa OC to ochrona finansów kierowcy danego pojazdu, na który została ona wykupiona. W przeciwieństwie do wielu innych państw europejskich, w Polsce polisę można kupić wyłącznie na pojazd, a nie na samego kierowcę. Ubezpieczenie OC chroni przed roszczeniami osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku. Najczęściej wykupuje się je na rok, a wartość jest uzależniona od wartości samochodu. Niestety, podstawowe OC jest zwykle niewystarczające, dlatego właściciele pojazdów decydują się na rozszerzenie polisy o inne możliwości – zwłaszcza o ubezpieczenie AC, z  którego wynika wiele dodatkowych korzyści.

Dlaczego warto dokupić AC?

Za starszy pojazd uznaje się zwykle pojazdy, które mają ponad 10 lat. Czas ten jest optymalny w przypadku większości modeli, gdyż zwykle to właśnie po 10 latach zdarzają się coraz częstsze kłopoty z autem, a jego wartość zaczyna drastycznie spadać. AC auta jest jednak bardzo ważne, dlatego wielu właścicieli starszych pojazdów się na nie decyduje. Chroni ono w przypadku następujących szkód:

  • wypadku lub kolizji z osobami, zwierzętami, innymi pojazdami lub przedmiotami,
  • uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie,
  • uszkodzenia pojazdu przez zwierzęta,
  • kradzieży lub włamania do pojazdu,
  • pożaru,
  • wybuchu,
  • szkód wyrządzonych przez zjawiska atmosferyczne.

Jak można zauważyć, ubezpieczenie AC obejmuje wszystkie najczęściej występujące zdarzenia losowe. Jego zakup będzie zatem rozsądną decyzją, bez względu na wiek pojazdu.

Która ubezpieczalnia się zgodzi?

Zdarza się, że ubezpieczalnie niechętnie sprzedają polisy AC w przypadku starszego auta. Zwłaszcza wtedy, kiedy koszty większości napraw mogłyby przekraczać wartość pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie kontaktu z agentem ubezpieczeniowym, który współpracuje z wieloma ubezpieczalniami np. Pośrednictwem Ubezpieczeniowym Anny Juszkiewicz. Dzięki temu nie tylko można szybciej znaleźć firmę ubezpieczeniową gotową na współpracę z właścicielami starszych samochodów, ale również polisy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Trzeba pamiętać, że to ubezpieczalnie powinny walczyć o swoich klientów – nigdy odwrotnie. Nie warto przepłacać za polisę!

Opracowanie:

Ubezpieczenia Anna Juszkiewicz

Bolesławiec , Chopina 17

Podziel się